kaszubski idol sobotę co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy kaszubski idol już w sobotę

Słownik: Ogromny FINAŁ KASZUBSKIEGO IDOLA 2008 Już w najbliższą sobotę 28 czerwca o godzinie 19.00 W wejherowskim Amfiteatrze.
Definicja: Finaliści będą prezentować utwory konkursowe z towarzyszeniem zespołów muzycznych. Zwycięzca, który nagra swój debiutancki album, zostanie wybrany poprzez jury i słuchaczy Radia Kaszëbë (sposób głosowania sms) .

Prawie dwugodzinny koncert, który rozpocznie się o godzinie 19.00 w wejherowskim Amfiteatrze, będzie ze sobą niósł mnóstwo emocji i zdrowej rywalizacji finalistów o miano KASZUBSKIEGO IDOLA. Po zakończeniu prezentacji konkursowych, na scenie pojawi się zespół C.Z.A.D.- gwiazda młodzieżowego ruchu w kaszubskiej muzyce. Ekipa jako pierwsza miała sposobność, dzięki Radiu Kaszëbë, spełnić własne pragnienie i wydać debiutancki album. Całość koncertu poprowadzi WERONIKA KORTHALS (Ha-Dwa-O!) i BARTŁOMIEJ KUNC (C.Z.A.D.), duet znany z programu KASZËBË w gdańskim oddziale Telewizji Polskiej.

Dziewiątka finalistów walczyć będzie o główną nagrodę- miano KASZUBSKIEGO IDOLA 2008 i NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Dyrektor Radia Kaszëbë, pani Anna Kościukiewicz, przyzna również NAGRODĘ SPECJALNĄ, dla uczestnika, który wykazał największą determinację w chęci poznania języka kaszubskiego.

Radio Kaszëbë, w dniu 28 czerwca, będzie nadawało stosunki na żywo ze studia terenowego, które znajdować się będzie właśnie w amfiteatrze wejherowskim, tak , by słuchacze mogli na bieżąco śledzić co odbywa się w najgorętszym tego dnia miejscu na Kaszubach