demokratyczne szyderstwo co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Demokratyczne szyderstwo

Słownik: "Die Welt" nie przeprosił za umieszczoną na swojej witrynie internetowej satyrę. Uznał, iż "narodowe urazy, grają tu większą rolę niż wiara"
Definicja: Dopiero co niemiecki dziennik "Die Welt" umieścił na swojej stronie satyryczne obrazki dotyczące osoby papieża Jana Pawła II. Spotkało się to z sporym odezwem od strony polskiej, działania te zostały skrytykowane.
Teraz dziennik wyjaśnia się i polemizuje. Sam autor zdziwiony jest, gdyż uważa iż: "tekst wyśmiewa się raczej nie z papieża Jana Pawła II, ale z absurdalności katolickiej wiary w cuda i biurokracji postępowania beatyfikacyjnego". Czy jednak obrazek, na którym papież przejeżdżał swoim Papa Mobile po bierzni olimpijskiego stadionu, opatrzony podpisem Olimpiada Paraolimpijska z konkretnymi odwołaniami do choroby Parkinsona, jest wyśmiewaniem się z absurdolności katolickiej wiary w cuda, czy raczej z chorego człowieka. Czy ilustracja, na której papież trzęsącymi się rękoma podnosi Hostię, jest porównywany do DJ-a, to satyra na biurokrację w procesie beatyfikacyjnym? Moim zdaniem to jest perfidne wyśmiewanie się z chorego człowieka. Nie istotne, czy to jest papież, czy prezydent, czy zwyczajny człowiek, szydzenie z choroby to zwyczajne chamstwo.
Dziennik "Die Welt" obraził także Polaków, uznając, iż ich pretensje co do umieszczonego artykułu, są "narodowymi urazami". My Polacy, jako rodacy Jana Pawła II, powinniśmy dbać o jego niezłą pamięć i jego godność.
Gazeta, jak to gazety niemieckie (znane ze swej kontrowersyjności), napewno cieszy się z szumu, jaki wywołała cała ta kwestia. Na pewno nie są także zdziwnieni oburzeniem Polaków, bo o takie właśnie oburzenie im chodziło. Zobaczymy, czy dziennik odważy się przeprosić. Czekam na to, ponieważ aczkolwiek osobiście nie czuję się urażony, to nasz naród i nasz Rodak został obrażony w sposób wyjątkowo chamski