puchar mlecznego startu znamy co to jest
Definicja: Cup w Paryżu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Puchar Mlecznego Startu: Znamy pierwszych finalistów

Słownik: Po pierwszym z czterech turniejów półfinałowych znamy już pierwsze drużyny, które rywalizować będą w czerwcu o awans na światowy finał Danone Nations Cup w Paryżu.
Definicja: W turnieju rozegranym w Łodzi zmierzyło się trzydzieści jeden drużyn 11 i 12-latków z czterech województw: łódzkiego, lubuskiego, zachodnio-pomorskiego i wielkopolskiego. Oprócz świetnej zabawy, każdy z uczestników dostał pamiątkowe zestawy – piłkę, koszulkę i kaszkę Mleczny Start.

Zdecydowanym zwycięzcą zawodów okazała się drużyna UKS SMS Łódź, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała Polonię Słubice 4:1. Nadzwyczajnie zacięte było spotkanie o 3 miejsce, w którym zmierzyły się Warta Poznań i KS Astra Krotoszyn. O wyniku zadecydowały dopiero rzuty karne w których lepsi okazali się zawodnicy z Krotoszyna wygrywając 3:2.

- Karne to zawsze loteria. Ja zawsze wierzę, iż obronię - powiedział bramkarz Warty Poznań, Norbert Staniszewski

Do Turnieju finałowego w Poznaniu, awansowało łącznie osiem zespołów: UKS SMS Łódź, Poznańska 13, KS Warta Poznań, MUKS Marcinki Kępno, UKS „Trójka” Opoczno, KS Astra Krotoszyn, UKS Polonia Słubice i SL Salos Szczecin.

Poziom sportowy jaki prezentuje osiem drużyn, które dziś awansowały do turnieju finałowego w Poznaniu jest faktycznie imponujący! Wyraźnie widać, iż dla tych chłopców Puchar Mlecznego Startu to nie tylko zabawa i okazja do aktywności fizycznej, lecz i szansa na pokaz gry na prawdziwie profesjonalnym poziomie – powiedział Przemek Pohrybieniuk z Danone, główngo organizatora Turnieju.

Łódzki półfinał stał się również najlepszą szansą na udział w konkursie na reportaż sportowy. W czasie spotkań i przerw można było zobaczyć młodych adeptów dziennikarstwa przeprowadzających pierwsze wywiady, robiących pierwsze fotoreportaże. Autorzy najciekawszych prac wyjadą w nagrodę do Paryża, na światowy finał Danone Nations Cup! Konkurs ciągle trwa, a o szczegółach można przeczytać na stronie www.puchar.mlecznystart.pl. Patronem konkursu jest dwutygodnik Victor Junior.

następne trzy półfinały odbędą się Lublinie (3.05), Redzie (10.05) i Wrocławiu (17.05).
Turniej finałowy zostanie rozegrany 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Medalistów czekają niezapomniane wrażenia, gdyż nagrody wręczy im osobiście Zinédine Zidane. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę na turnieju światowym Danone Nations Cup, który odbędzie się 7 września w Paryżu.

Więcej informacji o drużynach i toczących się rozgrywkach znaleźć można na stronie www.puchar.mlecznystart.pl
  • Dodano:
  • Autor: