człowiek demolka co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Człowiek demolka

Słownik: A właściwie ludzie - demolki, ponieważ tylko tak można określić to, co działo się na terenie woejwództwa pomorskiego.
Definicja: Funkcjonariusze z komendy w Kwidzynie zatrzymali sprawców zniszczenia dwóch motocykli. Młodzi mężczyźni pokopali i przewrócili jednoślady powodując utraty na kwotę 2 tys. zł. Okazało się, iż byli nietrzeźwi. Szybko wpadli w ręce policjantów. Wczoraj ok. godz. 21.40 dyżurny kwidzyńskiej komendy dostał telefoniczną informację o ulicznym zajściu do jakiego doszło na ul. Toruńskiej. Zgłaszający poinformował, iż dwóch nietrzeźwych młodych ludzi wszczyna awanturę. Jej efektem było zniszczenie 2 motocykli. Dyżurny wysłał we wskazany rejon policjantów. Sprawcy awantury widząc, iż ktoś dzwoni po pomoc uciekli w stronę ul. Odrowskiego jeszcze przed przyjazdem patrolu. Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego ustalili rysopisy sprawców i zaczęli poszukiwania. Po chwili zatrzymali 2 mężczyzn odpowiadających opisowi. Zostali rozpoznani poprzez poszkodowanych. Policjanci ustalili, iż pomiędzy sprawcami i właścicielami jednośladów wywiązała się sprzeczka, której rezultatem było uszkodzenie motocykli. Jak się okazało sprawcami byli 19-letni mieszkaniec Kwidzyna i o dwa lata starszy mieszkaniec Kalwy (gm. Stary Targ). Obaj byli nietrzeźwi. Mieszkaniec Kwidzyna miał prawie 2 promile, a jego starszy kolega ponad półtora. Trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj mężczyźni usłyszeli zarzut zniszczenia mienia o łącznej wartości 2 tys. zł. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj wieczorem policjanci ze Zblewa zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy niszczyli wszystko co stanęło im na drodze - znaki drogowe, ławki, donice z kwiatami. Przewracali kosze na śmieci i wyrywali ławki wraz z kostką brukową. Sprawcy byli nietrzeźwi. Po godz. 22.30 policjanci otrzymali informację o ekipie osób, która niszczy znaki, dewastuje ławki i przewraca kosze na śmieci. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli na ul. Północnej kilku mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.
Po ponad 2- godzinnym pościgu funkcjonariusze zatrzymali trzech z nich dwóch 19-latków i ich o rok starszego kompana. Cała trójka przyznała się do dewastacji. Sprawcy zniszczyli 10 śmietników, 4 ławki, ponad 5 symbolów drogowych i 19 donic z kwiatami, z czego 13 wrzucili do fontanny. Ponadto przewrócili stojak na rowery, zniszczyli pergole kwiatowe i zagrodzili drogę dojazdową do posterunku policji metalowym słupkiem. Wyrywali z podłoża ławki wraz z kostką brukową. Okazało się, iż byli nietrzeźwi. Każdy z nich wydmuchał ponad promil. W dewastacji uczestniczyły również inne osoby. Ich zatrzymanie jest kwestią czasu. Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło KWP Gdańsk