ostatnia transakcja ostatnią co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Ostatnia transakcja - ostatnią?

Słownik: Ogromna korporacja, ogromne kapitał pomieszane z seksem, narkotykami i rock rollem – to podstawa „Ostatniej transakcji”.
Definicja: Fabuła nie jest skomplikowana – do czasu. Główny bohater - Simon Ayot idzie poprzez życie jak burza osiągając efekt za sukcesem. Nie dosyć, iż jest wschodzącą gwiazdą w jednej z największych bostońskich spółek operujących kapitałem podwyższonego ryzyka, to jeszcze dopiero co ożenił się z piękną Lisą, córką starszego partnera w spółce. Właśnie finalizuje własną pierwszą poważną transakcję, kiedy jego teść zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Niestety wszystkie poszlaki kierują policję na trop zięcia...

Jak obuchem trafiony bohater usiłuje rozplątać się z pajęczyny, którą niejako sam tkał poprzez te wszystkie lata. Michael Ridpath stworzył niesamowitą powieść, która wciąga czytelnika począwszy od pierwszej, a skończywszy na ostatniej stronie.


Szybka i wartka akcja, doskonała narracja i niesamowite zwroty akcji tylko wieńczą dzieło. Dodatkowo niezła łamigłówka szykuje się każdemu, kto zdecyduje się sięgnąć po książkę. Kto zabił, jeżeli nie Simon? Dlaczego opuszcza go żona? Te i inne pytania mają własne odpowiedzi na końcu książki, jednak już w trakcie czytania możemy rozwiązać niektóre zagadki. A o to właśnie chodzi

Mimo, iż wielu nie przekonuje taka poezja – napchana finansami, mega skandalami i otoczką wielkiego biznesu, po przeczytaniu „Ostatniej transakcji” zmienią zdanie. I dobrze, ponieważ taka poezja jest nam również potrzebna – może nie jak powietrze, lecz jednak.

Na lato i plażę najlepsza – polecam.


„ostatnia transakcja”

Michael Ridpath

Wydawnictwo Książnica

2008-07-22