nowi komendanci pomorskim co to jest
Definicja: nowego komendanta miejskiego słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nowi komendanci w pomorskim

Słownik: W najbliższy poniedziałek (30 czerwca 2008 roku) o godzinie 10.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku odbędzie się uroczystość wprowadzenia nowego komendanta miejskiego.
Definicja: Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektora Krzysztofa Starańczaka został nim insp. dr Mariusz Darabasz, dotychczasowy szef policji elbląskiej.

Insp. Darabasz służbę pełni od 1985r. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Do 1996 roku pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, później poprzez rok w Komendzie Głównej Policji. W roku 1997 rozpoczął pracę w KWP w Gdańsku. W roku 2000 pełnił wymagania Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim. W 2002 r. został Zastępcą Naczelnika Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Rok później naczelnikiem.

Od 16 lutego 2007 r. był Komendantem Miejskim Policji w Elblągu. Ma 48 lat. Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych.Zmiana komendanta nastąpi również w Nowym Dworze Gdańskim. Jutro o godz. 8:30 Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku powierzy pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim podinsp. Beacie Perzyńskiej. Dotychczas była ona Zastępcą Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku. Odchodzący z Nowego Dworu mł. insp. Marek Osik obejmie stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

źródło KWP Gdańsk