enya co to jest
Definicja: Irlandia-wrzosowiska, klify, wzgórza i gwiazda, o której słyszało tak niewielu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Enya, a kto to?

Słownik: Irlandia-wrzosowiska, klify, wzgórza i gwiazda, o której słyszało tak niewielu...
Definicja: Enya - 46 lat, panna, wykonuję muzykę zwaną New Age, ponieważ ciężko nazwać jej twórczość popem czy muzyką klasyczną...przewarzająca część nastolatków, słysząc taki opis, śmieje się z wokalistki. Czy słusznie? Zdecydowanie nie!

Enya jest twórczynią takich przebojów jak Orinoco flow, Only time czy najnowsze Amarantine. Utwór Only time wykorzystany został w filmie "Słodki listopad" (z angielskiego: Sweet November). Sporo osób zna jej utwory z dzieciństwa, zasłyszane gdzieś w radiu 'Orinoco flow', odtwarzane z płyty rodziców 'The Celts'. A nadal nie doceniają , a wręcz kpią z jej twórczości.

Był okres, iż nie przyznawałam się, iż jej słucham. Bałam się reakcji znajomych. Nareszcie pogrzebałam w sieci i znalazłam bloga pewnej dziewczyny. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Niedługo po tym trafiłam na forum poświęcone mojej ukochanej wokalistce. To było moje miejsce na ziemi. Nie znałam ludzi, z którymi rozmawiałam aczkolwiek było ich (i nadal jest) tak niewielu. Założyłam własnego bloga. Zaczęłam powoli pokazywać światu co mnie tak faktycznie interesuje. I ku mojemu zdziwieniu nie było tak strasznie. Pewnie, iż znalazło się kilka osób, które do dzisiaj mówią, iż ta muzyka usypia i jest beznadziejna, lecz każdy ma swój gust muzyczny.

Z każdym dniem ta muzyka mnie zmieniała. Stawałam się inna, bardziej otwarta, bardziej szczera, dojrzalsza, a równocześnie weselsza niż na co dzień byłam. Pisząc ten artykuł zastanawiam się czy to dzięki muzyce, czy może dzięki ludziom, z którymi dzieliłam pasję. Życie wystawiło mnie na próbę. Postawiło przede mną zadanie pokazania ludziom co lubię i w pierwszej kolejności pokazania światu, iż istnieje ktoś taki jak Enya.

Z czasem zarażam pasją coraz to nowe osoby. To są ludzie, którzy odwiedzają mojego bloga o tej artystce, znajomi, a nawet rodzina. Tłumaczę im, iż Enya przez własną muzykę budzi w człowieku coś co jest głęboko ukryte. Coś pięknego, czego nie potrafimy sami wydobyć. przez piękne słowa piosenek (teksty do piosenek Enyi pisze Roma Ryan) otwiera ludziom oczy na otaczające ich piękno. Dzięki jej utworom już nigdy nie spojrzę na krople deszczu jak na coś złego :p

Enya, to osoba, której muzykę trzeba usłyszeć, poznać i przyjąć do serca. I uwierzcie, iż nie warto jej omijać czy rezygnować z niej po jednym usłyszanym utworze. W to trzeba 'wpaść'. ;)
  • Dodano:
  • Autor: