antyspołeczna budownictwa co to jest
Definicja: posiedzeniu rządu założeniami, preferencyjna opłata obejmie nowe mieszkania o pow. do.

Czy przydatne?

Co znaczy Antyspołeczna definicja budownictwa społecznego

Słownik: Z ogromnym zdziwieniem przyjąłem ostatnio informację o wprowadzeniu tak zwany definicji budownictwa społecznego. Wedle przyjętymi 3 marca 2007 r. na posiedzeniu rządu założeniami, preferencyjna opłata obejmie nowe mieszkania o pow. do 120 m.
Definicja: Ponieważ jak inaczej można nazwać inicjatywę Ministerstwa Finansów wprowadzającą zróżnicowanie w podatku VAT dla sektora budowlanego. Preferencyjną kwotą 7 procentową zostali objęci mocni i już bogaci inwestorzy. Którzy wspólnie z bankami i producentami materiałów budowlanych od miesięcy sztucznie windują ceny nowych mieszkań. Działania te są jak widać bardzo skuteczne, ponieważ nie tylko destabilizują rynek, lecz jeszcze przynoszą nagrodę w formie niższego VAT. Deweloperzy świadomie ograniczają podaż nowych mieszkań powołując się co rusz na nowe bariery. Stymulują szaleńczy popyt skutkujący ciągłą zwyżką cen, gwarantując spory zysk.
Obserwując to zdarzenie wydaje mi się ,iż marzenia rządu o budowie 3 mlnów mieszkań pryskają jak banki mydlane. Korzystna kwota podatku VAT jeszcze bardziej zachęci różnych, czasem bardzo podejrzanych inwestorów do wyciągania ręki po łatwe kapitał.
przypadek mieszkaniowa w państwie nie poprawi się jeszcze długo na co wskazują choćby ostatnie wskaźniki GUS ilustrujące spadek ilości oddawanych mieszkań z roku na rok.
Miej zamożnym inwestorom, którzy chcieli wziąć sprawy budowy wymarzonego domu we swoje ręce dostanie się po „łapach” wyższym VAT- em. Cios jest zaskakujący i niesprawiedliwy. Sporo takich prywatnych inwestycji wykonywanych ze skromnych oszczędności systemem gospodarczym może nie zostać skończonych. Budowa własnego domu wymaga nie tylko niespożytej siły, hartu ducha całej rodziny lecz i dużych pieniędzy. Każdy grosz się przydaje choćby na drożejące nieustannie materiały budowlane.
Nie należy zapominać, ,iż taki rodzaj budownictwa rozwijał się z powodzeniem w państwie w latach 60-70-80-90 jak i aktualnie. Jest jedyną i efektywną alternatywą na drodze do własnego „M”, ekonomicznie uzasadnioną. Poprzez sporo lat powstało dlatego sporo niebrzydkich osiedli domów jednorodzinnych zaspokajających potrzeby mieszkaniowe Polaków.
Problemu tego nie należy bagatelizować. Ministerstwo Finansów taki kształt definicji budownictwa społecznego i likwidację niektórych preferencji w tym zakresie wyjaśnia koniecznością dostosowania polskiego prawa dotyczącego opodatkowania podatkiem od towarów i usług sektora budownictwa mieszkaniowego do wymogów UE.
Omawiana pojęcie zacznie obowiązywać o 2008 roku, jest więc jeszcze trochę czasu aby opracować projekty faktycznego wspierania rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Uwzględnić w nich należy w pierwszej kolejności interesy ludzi mniej zamożnych samodzielnie budujących swe pierwsze domy. Rynek nieruchomości powróci do równowagi ceny nie będą rosły a co najważniejsze nastąpi zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych co najmniej w dużej części. Od 17 lat zajmuje się zawodowo rynkiem nieruchomości i nie doczekałem się jeszcze kompleksowych rozwiązań pro-mieszkaniowych. Jak na razie wszyscy tylko obiecują.....