koszenie trawników co to jest
Definicja: Prawie każdy działkowiec albo właściciel domku jednorodzinnego posiada kosiarkę.

Czy przydatne?

Co znaczy Koszenie trawników

Słownik: Prawie każdy działkowiec albo właściciel domku jednorodzinnego posiada kosiarkę elektryczną albo spalinową.
Definicja: Nie każdy działkowiec albo właściciel domku jednorodzinnego posiada kosiarkę elektryczną albo spalinową. Niestety koszenie terenów zielonych niesie ze sobą poważne zgorzenia. Do największych niebezpieczeństw należą odpryski kamieni, mogące poważnie uszkodzić oczy. Dlatego koszenie trawników pozostaw specjalistom.

spółka Wujek Marek to sprawdzony partner przy wszelkiego rodzaju pracach porządkowych. Skontaktuj się z nami, a problem będziesz miał z głowy. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, dbamy o to, by prace wykonane były profesjonalnie i kompleksowo. Oferujemy koszenie trawników na posesjach prywatnych, zieleńcach i innych terenach zielonych.


Wysokość koszenia zależy od typu trawnika i rodzaju posianej trawy. Standardowo przyjmuje się, iż trawniki kosi się na wysokości od 10 do 15 cm. Od dawna wiadomo, iż niskie koszenie trawy skutkuje osłabienie jej wzrostu i przerzedzenie murawy. Może także być głównym przyczyną szybszego wysychania trawnika i pojawienia się mchu albo niektórych chorób grzybowych . Trzeba pamiętać, iż zbyt wysokie koszenie murawy stwarza niebezpieczeństwo wypierania traw szlachetnych poprzez chwasty i gatunki pospolite. Zaleca się wysokie koszenie trawników zaniedbanych, przy pierwszym koszeniu, nowo założonych, położonych na nierównym podłożu. Najprościej jest kosić suchy trawnik, nie mamy wtedy kłopotu z zapychaniem się kosiarki. W czasie upałów nie powinniśmy kosić trawnika w południe - to jest dodatkowy stres dla roślin. Dobrze jest wtedy również podnieść wysokość koszenia