paramedica wiosna 2008 co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Paramedica Wiosna 2008

Słownik: W długi majowy weekend odbyły się Międzynarodowe Ćwiczenia Zespołów Ratowniczych Paramedica "Wiosna 2008". Odbyły się one w Kostrzynie nad Odrą.
Definicja: Od środowego popołudnia przygotowywane było centrum logistyczne manewrów, które było w dawnej Kręgielni. Do miasta nad Odrą zjeżdżali się ratownicy płci męskiej i żeńskiej z Polski i Niemiec.
Szkolenie obejmowało różne dziedziny z zakresu ratownictwa: medycznego, wysokościowego i wodnego i poszukiwania osób zaginionych z użyciem psów.
Były również sytuacje kryzysowe, a ratownicy zmagali się ze skutkami eksplozji w czasie imprezy tanecznej i z wypadkiem, w którym uczestniczyła spora liczba ofiar.
Oprócz Kostrzyna ćwiczenia odbywały się w Słubicach.

- Tego typu ćwiczenia to oprócz wspólnego szkolenia i zamiany doświadczeń, również integracja środowisk ratowniczych z Polski i Niemiec. W razie dużej katastrofy służby ratownicze z obu państwoów muszą być przygotowane do wspólnych działań- podkreślają uczestnicy manewrów.
Dobrym odpowiednikiem takich działań był pamiętny pożar bazaru w Słubicach. Wtedy w nocnej akcji ratowniczo-gaśniczej wspólnie pracowali strażacy z lubuskiego i Frankfurtu nad Odrą.

Organizacją ćwiczenia zajęła się Kostrzyńska Ekipa Ratownictwa Medycznego Obrony Cywilnej, którą tworzą wolontariusze pracują przy każdej miejskiej imprezie.
Współorganizatorem ćwiczeń był niemiecki Czerwony Krzyż.