trudna sztuka pięknego co to jest
Definicja: Klient dobrze wie iż ubarwiamy, lecz tak bardzo mu się to podoba, iż zaczyna nam wierzyć.

Czy przydatne?

Co znaczy Trudna sztuka pięknego kłamania

Słownik: Klient dobrze wie iż ubarwiamy, lecz tak bardzo mu się to podoba, iż zaczyna nam wierzyć
Definicja: Powiem szczerze - zawsze zazdrościłam handlowcom niesamowitego talentu do permanentnego „wciskania kitu”. Nie żartuję - ubarwianie, owijanie w bawełnę, a czasami całkowite mijanie się z prawdą to wbrew pozorom trudna sztuka. Wiecie co mnie w najwyższym stopniu śmieszy w stosunku klient - sprzedawca? (czy jak kto woli: klient-przedstawiciel handlowy, czy jak kto woli: klient- doradca finansowy, czy jak kto woli klient - i tym podobne i tak dalej ). Fakt, iż klient dobrze wie, iż ubarwiamy, lecz tak bardzo mu się to podoba, iż rozpoczyna nam wierzyć. I gdzie tu sedno?

Nie będzie to artykuł naukowy, daję wam świetny przykład „prawdy względnej”. Nie jest on niestety mojego autorstwa - pochodzi z rewelacyjnego serwisu poświęconego tematyce CRM- http://crm-abc.pl/. Polecam.

Programista do Szefa Programistów:
Nie jesteśmy w stanie napisać tego programu w zaproponowanym terminie. Więcej. Nie jesteśmy w stanie napisać go w ogóle. Wymagałoby to gdyż całkowitej zmiany strategii spółki i wejścia w całkiem nową dla nas dziedzinę, a nikt z naszego zespołu nie ma odpowiedniego zasobu wiedzy z tej dziedziny. Moim zdaniem nie powinniśmy byli przyjmować tego zlecenia bez zastanowienia.

Szef Programistów do Szefa Projektu:
Projekt wymaga zmiany założeń. W tej chwili nie mamy ludzi, którzy mogą się tego podjąć. Wymagałoby to dodatkowego szkolenia. Moim zdaniem nie jesteśmy gotowi do podejmowania zadań tego typu.

Szef Projektu do Głównego Managera:
Projekt wymaga pewnych zmian strategii i niewielkiego doszkolenia paru ludzi. Moim zdaniem możemy ostrożnie podjąć ten temat.

Główny Manager do Dyrektora:
Projekt udowodni klientom umiejętności naszej spółki w dziedzinie elastycznego dopasowania się do potrzeb użytkownika. Moim zdaniem możemy podjąć się tego zadania, lecz pod pewnymi warunkami.

Dyrektor do Szefa Sprzedaży:
Proszę przekazać wiadomości klientowi. Dyktuję: Zlecili nam Kraj projekt z dziedziny, w której nasza spółka ma długoletnie doświadczenie. Wykonaliśmy już sporo podobnych projektów dla bardzo znanych spółek, a zatem i Państwa zamówienie zostanie wykonane w podanym poprzez Was terminie.