sieć przedszkoli dzieci co to jest
Definicja: dziećmi i ich rodzicami pozwoliło twórcom przedsięwzięcia zbudować program, który głó.

Czy przydatne?

Co znaczy Sieć przedszkoli "Dzieci Świata - Świat Dzieci"

Słownik: W Aninie już we wrześniu zostanie otwarte pierwsze z sieci elitarnych przedszkoli „Dzieci Świata – Świat Dzieci”. Długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami pozwoliło twórcom przedsięwzięcia zbudować program, który głó
Definicja: Zapracowani rodzice z trudem radzą sobie z godzeniem życia osobistego i zawodowego. To jest niełatwe zadanie. Chęć zapewnienia dziecku, wszystkiego, czego potrzebuje wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na pracę, a to natomiast wzbudza w rodzicach poczucie winy, iż za niewiele przebywają ze własnymi dziećmi. Twórcy przedszkola „Świat Dzieci” rozumieją te rozterki.

„Nie jest naszym zamierzeniem zastępowanie rodziców. Naszym celem jest pomoc w rozwoju dzieci, a przez współdziałanie, budowanie dobrych stosunku pomiędzy Krajem a ich dziećmi. Chcemy nauczyć dzieci by patrzyły na otaczający je świat jako na szansę, a nie jak na zagrożenie.” – mówi Marzena Mandziej, współwłaścicielka przedszkola.

Założenia programu „Dzieci Świata – Świat Dzieci” nie zgadzają się z podejściem do rozwoju dziecka, charakterystycznym dla wielu dzisiejszych przedszkoli prywatnych. Nadmierna stymulacja poznawcza małego człowieka poprzez zmuszanie go do udziału w zbyt wielu zajęciach dzieje się kosztem przykładania należytej wagi do rozwoju społecznego i emocjonalnego. Przemęczone, rywalizujące ze sobą od najmłodszych lat dzieci nie są szczęśliwe. Równie istotne jak rozwój intelektualny jest wzbudzanie w najmłodszych empatii i chęci współpracy w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu.

„Stawiamy sobie także cel we współpracy z rodzicami, chcemy by każdy z rodziców wierzył we swoje dziecko, akceptował jego sukcesy i porażki, a w pierwszej kolejności by rodzice bezwarunkowo kochali własne dzieci i umieli im miłość okazywać.” – dodaje Marzena Mandziej.

Pierwsze przedszkole „Dzieci Świata – Świat Dzieci” powstaje w Aninie w bliskiej odległości od ulicy Kajki. Willa o pow. ponad 400 m2 z ogrodem i własnym placem zabaw, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu daje sposobność powstania domowej atmosfery. Optymalnej wielkości ekipy dzieci (maksymalnie 14 osób) z oddzielnymi salami, specjalne sale do zajęć ruchowych i plastycznych i dokładnie dobrana kadra (w każdej ekipie doświadczony nauczyciel i stażysta) sprawiają, iż dzieci są otoczone troskliwą opieką, lecz mają także szeroką sposobność kontaktów z rówieśnikami. Po otwarciu przedszkola w Aninie powstaną następne w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Łodzi.

Zapisy do pierwszego przedszkola „Dzieci Świata – Świat Dzieci” w Aninie już trwają. Więcej informacji na temat zapisów można uzyskać pod nr telefonu 692 117 811.####
Patronat nad Akademią Zintegrowanego Rozwoju Dziecka "Dzieci Świata – Świat Dzieci" pełniącym rolę przedszkola sprawuje Polska Fundacja Propagowania Rozwoju Intelektualnego Dzieci i Młodzieży. Fundacja istnieje od 1991roku. Fundamentalnym jej celem jest działanie na rzecz wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży uzdolnionej intelektualnie. Doświadczenia Fundacji wyniesione z okresu pracy to świadomość, iż każde dziecko potrzebuje innego podejścia dla osiągnięcia tego samego celu i, iż różnice w tym, jak dziecko się uczy, są kluczem do tego , czy się nauczy.