co to jest
Definicja Egr. Co oznaczy części spalin wytworzonych poprzez silnik z powrotem do komory spalania.

Czy przydatne?

Jak działa Egr

Definicja Egr: Z angielskiego Exhaust Gaś Recirculation (recyrkulacja gazów wydechowych), mechanizm zawracania części spalin wytworzonych poprzez silnik z powrotem do komory spalania. Jego zadanie jest proste: niższa zawartość tlenu w mieszance paliwowo-powietrznej umożliwia w czasie pracy silnika z niewielkim obciążeniem chwilowe ograniczenie intensywności procesu spalania i schłodzenie komór spalania. Mechanizm ten ułatwia obniżenie emisji tlenków azotu, których powstawaniu sprzyja wysoka temperatura spalania

Inne definicje jak Egr na E.

Definicja Eds:
Co to jest Z niemieckiego Elektronische Differenzial-sperre (elektroniczna blokada systemu różnicowego), elektronicznie sterowana blokada systemu różnicowego, porównaj także Torsen egr co to jest.
Definicja Efi:
Co to jest Z angielskiego Electronic Fuel Injection (elektroniczny wtrysk paliwa) elektronicznie sterowany układ wtryskowy do jednostek napędowych zasilanych benzyną egr definicja.
Definicja Ecu:
Co to jest Z angielskiego Electronic Control Unit (elektroniczna jednostka kontrolna), komputer nadzorujący pracę silnika, sterownik silnika egr co znaczy.
Definicja Ebd:
Co to jest Electronic Brakeforce Distribu-tion (elektroniczny rozdział siły hamowania), mechanizm automatycznie przekazujący większą siłę hamowania na koła, które są w danej chwili bardziej obciążone. Odmiana egr słownik.
Definicja Ece:
Co to jest Economic Commission for Europę (Europejska Komisja Ekonomiczna), organizacja ponadnarodowa ustalająca normy obowiązujące na terenie UE. Dotyczą one między innymi standaryzacji różnych parametrów egr znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: