co to jest
Definicja Bas. Co oznaczy ABS, wykorzystywany do zmaksymalizowania skuteczności układu hamulcowego.

Czy przydatne?

Jak działa Bas

Do czego Bas: Z angielskiego Brake Assistant (pomocnik hamulcowy). Mechanizm działający we współpracy z układem ABS, wykorzystywany do zmaksymalizowania skuteczności układu hamulcowego w czasie hamowania awaryjnego (gwałtownego). Umieszczony między pedałem hamulca a pompą hamulcową czujnik wykrywa gwałtowność ruchu stopy kierowcy (czyli sytuację awaryjną, wymagającą - co sugeruje nagłość wciśnięcia pedału) i wywołuje na drodze elektronicznej max. ciśnienie w układzie hamulcowym. Pomysł mechanizmu to sukces badań, z których wynika, że przewarzająca część kierowców nawet w wypadku awaryjnej naciska na pedał hamulca ze zbyt małą siłą, aby droga hamowania osiągnęła min. długość. Dzięki BAS-owi jej długość skrócić się może od 20 do (w skrajnych sytuacjach) nawet 30 proc

Jak działa Bas nie działa B.

Co znaczy Bi-Litronic:
Porównanie produktu Boscha, rodzaj reflektora ksenonowego. gdzie jedna żarówka ksenonowa używana jest do wytwarzania zarówno światła mijania, jak i drogowego. Dzieje się to dzięki ruchomemu zawieszeniu żarówki bas co znaczy.
Krzyżówka Bieg Jałowy:
Dlaczego obrotowa silnika, przy której wytwarza on moc wystarczającą do pokonania oporów wewnętrznych i zewnętrznych. W praktyce znaczy to, iż pracuje on równo i jest w stanie za pośrednictwem alternatora i bas krzyżówka.
Co to jest Belka Skrętna:
Jak lepiej osią zespoloną, jest elementem zawieszenia pół-zależnego, gdzie koła resorowane są na sprężynach śrubowych, a elastyczna belka skrętna, z którą są połączone wahacze, pełni rolę resorująco bas co to jest.
Słownik Buksowanie:
Kiedy Uślizg koła napędzanego w czasie ruszania na nawierzchni o słabej przyczepności albo przy ogromnym nadmiarze mocy jednostki napędowej bas słownik.
Czym jest Bagnet Olejowy:
Od czego zależy wykorzystywany do kontroli poziomu oleju w silniku albo automatycznej skrzyni biegów. To jest elastyczna listewka metalowa albo plastikowa, wsuwana w szczególny otwór w bloku, misce olejowej lub bas czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: