elektroniczny taksówkarz co to jest
Definicja: cyfrowych korzysta już co trzeci kierowca, a blisko 80% używa AutoMapy słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Elektroniczny taksówkarz...

Słownik: ...a więc wyniki badań popularności GPS pośród stołecznych taksówkarzy.Trwa boom na nawigację satelitarną pośród stołecznych taksówkarzy. Z map cyfrowych korzysta już co trzeci kierowca, a blisko 80% używa AutoMapy.
Definicja:

Po Warszawie jeździ ponad 8 tys. taksówek i 1 tys. kierowców świadczących usługi przewozowe. Przeprowadzona wśród nich sonda ujawniła, iż ponad 30 % wszystkich warszawskich kierowców korzysta z nawigacji, a w tej ekipie blisko 80% używa AutoMapy. To jest zaskakująco szybki przyrost – raptem dwa lata temu odsetek taksówkarzy korzystających z nawigacji satelitarnej był min..

W ciągu ostatnich dwóch lat nawigacja satelitarna zrobiła wśród przewoźników zawrotną karierę. Jeszcze parę lat temu tylko niektórzy kierowcy wiedzieli, do czego służy GPS, a przewarzająca część twierdziła, iż nigdy z niego nie skorzysta. Jak się okazało szybko zmienili zdanie. Aktualnie w Warszawie coraz trudniej jest znaleźć taksówkę, która nie byłaby zaopatrzona w mechanizm do nawigacji. Wg marcowej sondy przeprowadzonej wśród warszawskich taksówkarzy największym powodzeniem cieszy się wśród nich AutoMapa.

Wśród respondentów wyraźnie widać podział na trzy ekipy. Pierwsza, najsilniej reprezentowana wśród młodych kierowców to indywidualni nabywcy mechanizmu. Główną motywacją, która skłoniła ich do tego zakupu była nieznajomość miasta. Druga to kierowcy, którzy zostali zaopatrzeni w mechanizm poprzez swoją korporację. Najpierw przewarzająca część z nich sceptycznie podchodziła do tego pomysłu, twierdząc, iż idealnie znają miasto. Jednak po paru tygodniach nie mogli już się obyć bez wsparcia „automatycznego pilota”. Obie ekipy zgodnie przyznają, iż najważniejsze jest, by mechanizm był zaopatrzony w numerację i obrysy poszczególnych budynków. Pozwala to taksówkarzom precyzyjnie dojechać na miejsce wskazane poprzez klienta. Trzecią grupę stanowią osoby, które nie miały styczności z nawigacją samochodową i trudno im docenić jej zalety w codziennej pracy.


Jedną z spółek taksówkarskich, która zdecydowała się na korporacyjny zakup nawigacji jest, dysponująca flotą 800 pojazdów, ELE TAXI. " poprzez ponad pół roku szukaliśmy mechanizmu do nawigacji dla naszych taksówek, sprawdzając sporo map cyfrowych. Po wielu testach zdecydowaliśmy się na AutoMapę. Dzięki nawigacji nasi kierowcy bez większych trudności znajdują każdy adres w mieście. Instalacja mechanizmu w sposób widoczny poprawiła również komfort jazdy klientów, dając im sposobność śledzenia na bieżąco przebiegu najkrótszej z możliwych tras." - mówi Artur Oporski z ELE TAXI.

Istnieje sporo przyczyn, dla których nawigacja zyskała tak sporą popularność wśród taksówkarzy. Po pierwsze w ciągu ostatnich lat dokonał się ważny przełom w postrzeganiu nawigacji samochodowej. Spadek cen mechanizmów do nawigacji, jak i urządzeń GPS sprawił, iż przestały być one uważane za luksusowe gadżety, stając się produktami ułatwiającymi każdego dnia życie. Po drugie mechanizmy nawigacji GPS są nieustannie udoskonalane i aktualizowane. Dla porównania, dziś AutoMapa jest ponad dwa razy tańsza od pierwszej wersji z 2003r. tymczasem zasób jej danych uległ podwojeniu.


Od kilku miesięcy korzystam z zestawu nawigacyjnego. mechanizm jest prosty w obsłudze, co znacząco ułatwia codzienną pracę. Od momentu zakupu właściwie nie zdarzyło się, żebym tracił chwilę na poszukiwanie adresu. Wystarczy, iż spojrzę na mapę i od razu widzę, z której strony budynku znajduje się klatka schodowa czy wejście, pod które mam podjechać. Klienci także są zadowoleni. Nie muszą się denerwować, iż wezwana ; poprzez nich taksówka szuka numeru ich domu.” – mówi Marcin Gołębiewski taksówkarz jednej z warszawskich korporacji.

Nowoczesna nawigacja satelitarna pozwala na dokładne zaplanowanie trasy od drzwi do drzwi. Dzięki niej oszczędzamy czas i nerwy, nie tylko kierowców lecz i pasażerów.

  • Dodano:
  • Autor: