feng shui co to jest
Definicja: dyskusjeach na forach. A jak jest na prawdę słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Jak to jest z tym feng shui?

Słownik: Poprzez lata przyzwyczailiśmy się, iż feng shui, to wstążeczki, obrazki, koloy, figurki smoków, zab i tym podobne O tym rozprawiają w książkach, dyskusjeach na forach. A jak jest na prawdę?
Definicja:

O feng shui można aby mówić długo i wiele i pewnie trudno byłoby wyczerpać temat. Zastanawiam się, czym jest ono dla Was?

Przypuszczam, iż jeżeli sięgnęliście po ten artykuł, to zapewne cos na ten temat wiecie. Zatem, być może również wiecie, iż Feng-Shui, to sztuka wywodząca się z czasów Cesarstwa Chińskiego, kiedy to władzę w państwie sprawowały następne dynastie. Feng-Shui stworzono po to, aby odnosić sukcesy, umocnić władze. Jednak wiedza ta nie była dostępna dla każdego. Mogła ją wykorzystywać tylko jedna osoba – cesarz, który utożsamiany był z synem niebios. Oprócz tego, wiedza ta nie mogła wydostać się poza mury pałacu cesarskiego, a jeżeli tak się stało, winowajca był karany śmiercią i dotyczyło to również jego rodziny. Gdyby więc była to wiedza niewiele ważna, po cóż tyle wysiłku, aby nie wydostała się na zewnątrz?.

Feng shui ma wykorzystanie w wielu dziedzinach życia, takich jak: budownictwo, wybór działki, wybór mieszkania, czy domu, wybór lokalizacji spółki, ma wykorzystanie w projektowaniu logo, wizytówek, papierów firmowych, aranżacji wnętrz, i tym podobne Jednak jest sztuką u nas niewiele znaną i niedocenianą, głównie dlatego, ze dotarłszy na świat zachodu, wypaczono jej wartość, zamglono znaczenie, obwijając je w zabobony i przy okazji wmawiając nam, iż dzięki figurek, wstążek, obrazków, dzwoneczków.. możemy poprawić własne życie. Tak faktycznie, to chodziło o sprzedaż tych gadżetów. Na sporo więc lat, sztuka ta zatonęła w mrokach magii i zabobonów, aby nigdy nie dotrzeć do prawdy tego, czym ta sztuka jest i jak wielce jest użyteczna. Może o to właśnie chodziło?

W dzisiejszym świecie sztuka feng shui, aby nie powiedzieć Edukacja, nie jest specjalnie popularna. Co więcej jej obraz, regularnie jest zafałszowany poprzez popularne seriale [„Rodzina zastępcza”], książki, które pod szyldem feng shui, prezentują i przemycają setki zabobonów, nawołując naiwnych czytelników do zakupu gadżetów przynoszących szczęście. A co chyba najgorsze, obraz feng shui, jej użyteczność, została wykrzywiona i zdegradowana poprzez szereg osób, które tytułują się specjalistami tej dziedziny, aczkolwiek w rzeczywistości nie wiedzą praktycznie nic. Być może część z Państwa spotkała się kiedyś z ludźmi, którzy po przeczytaniu jednej branżowej książki, czy przejściu jednego szkolenia uznali, iż są ekspertami. W czasie gdy feng shui wymaga wielu lat edukacji.

Proszę Państwa, Feng-Shui jest czymś zupełnie innym, ma mało wspólnego z dzwonkami, układem mebli, czy ilością smoków, żab… trzymanych na biurku, czy w innych miejscach.

własną drogą miałam ostatnio do czynienia z sytuacją, kiedy to pewna Pani zadzwoniła do mnie niemalże z płaczem, ponieważ kupiła figurkę smoka, która miała jej przynieść dobrobyt. A tu ku jej zaskoczeniu parę dni później straciła pracę…

To nie działa w ten sposób…
To nie jest feng shui!

Feng-Shui można wykorzystać w bardzo wielu dziedzinach naszego życia. Tyczy się to nie tylko życia prywatnego, lecz i zawodowego. Wiedzę tę można zatem zastosować w naszych domach, biurach, firmach… Jest dostępna dla każdego, lecz lub trzeba poświęcić kilka lat na jej poznanie, lub zatrudnić konsultanta. Dzięki feng shui może nam się łatwiej i lepiej pracować, możemy łatwiej osiągać sukcesy, w pewnym stopniu również sterować swoim życiem.

jeżeli mamy zamierzenie kupić działkę, budować dom, zmienić mieszkanie, znaleźć niezłą lokalizację dla naszej spółki, zaprojektować wizytówkę, papier firmowy, logo, czy coś zmienić w przestrzeni, którą użytkujemy, warto sięgnąć po feng shui, ponieważ ono ułatwi nam życie.

Czy to możliwe, aby martwa natura, jaką jest dom, miała na nas tak spory wpływ?

Pomyślmy poprzez chwilę. Osoby, które regularnie się przeprowadzają, odczuły zapewne jakieś różnice. Nie wnikam jakie, lecz chodzi o różnice, które regularnie przekładają się na inną jakość życia. Cos jest inaczej, a przecież my jesteśmy ciągle tacy sami. Więc co?. Warunki życia: mieszkanie, spółka, dom, lokalizacja spółki..

W dosłownym tłumaczeniu „feng shui”, to „wiatr i woda”. O co więc w tym chodzi?. W feng shui chodzi o to, aby wybierać to, co idealne z szerokiej oferty budynków, czy działek. Nie to jest jedynie rozpatrywanie czegoś w kategorii piękna i brzydoty, aczkolwiek zawsze mieszkanie w ładnej okolicy, jest lepsze od mieszkania w brzydkiej.

Działka, na której stanie nasz dom, czy spółka, jest tak samo istotna. niebrzydka działka jest lepsza, lecz spośród niebrzydkich działek są takie, które dla nas są lepsze i takie, które dla nas są gorsze. Nie każda działka pozwala na zbudowanie domu o dobrych parametrach feng shui. Precyzyjnie tak, o dobrych parametrach feng shui. Każdy dom, każdy budynek ma własne feng shui, tak, jak człowiek ma swój charakter, własne talenty i tak dalej Wszystko ma własne cechy. również każdy dom. Zatem nie potrzeba wierzyć w feng shui, ponieważ jest ono zawsze, w każdym domu. Różni się jakością. Każdy przedmiot ma własne feng shui. Feng shui jest wszędzie, gdzie jest dom i człowiek.

Zatem, cóż tj., to feng shui?.
Feng shui, to jakość energii w budynku, jakość Qi, a Qi odzwierciedla w tym przypadku jakość pola magnetycznego wewnątrz domu. Wszyscy i wszystko na Ziemi jest zanurzone w polu magnetycznym ziemi. lecz jakość tego pola w rożnych miejscach jest różna. niewiele tego, każdy człowiek ma własne niepowtarzalne cechy i potrzeby, które nie zawsze idą w parze z jakością pola w danym miejscu, przeto zdarza się, iż dom dobry dla kogoś, nie musi być dobry dla nas, dla naszej rodziny, czy dla naszej spółki, ponieważ i w tym przypadku właściciele są różni i charakter spółki jest różny.

czyli, jak odkryć, czy dom, który nam się podoba, mieszkanie, które chcemy kupić, czy miejsce, gdzie chcemy prowadzić naszą firmę, jest dobre, czy nie?

Być może, wiedzieliście Kraj konsultantów, ekspertów feng shui z kompasem w ręce. To właśnie dzięki tego narzędzia możemy poznać tajemnicę domu, który nas interesuje. Możemy to zrobić dzięki każdego kompasu, lecz chiński kompas, to prawdziwe kompendium wiedzy o Twoim domu, można nawet powiedzieć, iż to jest swoisty komputer, który w rękach specjalisty odkryje przed nami szereg tajemnic miejsca, które użytkujemy. Potrzebujemy jeszcze planów architektonicznych, daty budowy domu, szkicu okolicy i czasem kilka słów historii domu, > jeżeli nie to jest dom nowy.

http://img90.imageshack.us/img90/9413/hchoycompass1ty8.jpg

Musimy również odkryć, która strona domu jest stroną skierowania, a więc magnetycznym frontem budynku. Robiąc pomiar kompasem i znając datę budowy domu, możemy sporządzić jego magnetyczny wykres i poznać miejsca, które są szczególnie sprzyjające naszej działalności, zdrowiu, pomyślności.

Nie należy traktować feng shui jako panaceum na wszystko. Feng shui ma ułatwiać nam życie, lecz nie zrobi za nas wszystkiego. Feng shui ma nam pomóc wymieniać marzenia na konkretne, wymierne efekty, ma nam dodać sił. Nie zwalnia nas jednak z naszego wysiłku, aktywnego działania, lecz ułatwia nam osiąganie celów. Feng shui, to narzędzie w rekach człowieka mądrego, lecz wszelakie decyzje podejmuje on samodzielnie. Są takie miejsca, gdzie poprawa sytuacji jest znacząco mniejsza, a są takie, gdzie można sporo zrobić. Dlatego wybór dobrej działki, dobrego domu, mieszkania, lokalu jest bardzo istotną sprawą. Im lepszy dom wybierzemy, tym więcej korzyści osiągniemy, tym lepsze będzie nasze życie. Im lepiej użytkujemy, w sensie energetycznym, przestrzeń, którą nam dano, tym więcej odniesiemy efektów.

Zatem mając wykres obiektu wiemy już, co nam on da, a czego nie da. Idealnego feng shui nie ma, lecz jest lepsze i gorsze. Budując nowy dom, nie istotne, czy na cele komercyjne, czy osobiste, istotne jest, aby dostosować użytkowanie powierzchni do wykresu obiektu i do naszych potrzeb. Zatem feng shui może służyć nam do dokonywania najlepszych wyborów, lub do tego, aby znając „instrukcję obsługi” użytkowanej poprzez nas przestrzeni, „wyciskać” z niej to, co idealne, unikając tego, co najgorsze. Jednak NIGDY nie dokonamy tego dzięki dzwonków, wstążek, obrazków, gadżetów i tym podobne , i tym podobne ,, ponieważ to nie jest feng shui, aczkolwiek poprzez całe lata usilnie chciano nam to wmówić.

Z drugiej strony, wymaga to od osoby, która chce zastosować feng shui, bardzo dużej wiedzy i ciągłej edukacji, lub korzystania z usług fachowców w tej dziedzinie.


Grażyna Czajka-Bartosik


www.pracownia-fengshui.pl

  • Dodano:
  • Autor: