francuskie okręty gdyni co to jest
Definicja: Wojennej z Brestu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Francuskie okręty w Gdyni

Słownik: Pięć okrętów francuskich wejdzie do Portu Wojennego w Gdyni. Na ich pokładach praktykę morską przechodzą studenci francuskiej Akademii Marynarki Wojennej z Brestu.
Definicja: Wizyta jest następnym elementem współpracy między polską Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni a uczelnią francuską. Wizyta potrwa do niedzieli 22 czerwca. Okręty wejdą do gdyńskiego portu w piątek, 20 czerwca, o godzinie 09:00. Będą to okręty szkolne: „D’Entrecasteaux”, „Panthere”, „Chacal”, „Tigre” i „Lion”.47 studentów francuskiej Akademii Marynarki Wojennej odbywa aktualnie rejs szkoleniowy po Morzu Bałtyckim. W ramach międzyuczelnianej współpracy odwiedzą Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni. Francuscy studenci zapoznają się z bazą dydaktyczno-szkoleniową polskiej uczelni. Własną wizytę rozpoczną od spotkania z rektorem Akademii Marynarki Wojennej kontradmirałem Czesławem Dyrczem. Następnie zobaczą między innymi symulator mostka nawigacyjnego i symulatory broni morskich – jedne z najnowocześniejszych tego typu pracowni w Europie, na których szkolą się polscy studenci – przyszli oficerowie MW.

W piątek, 20 czerwca, o godzinie 15:00, na stadionie przy Porcie Wojennym w Gdyni Oksywiu załogi okrętów francuskich rozegrają mecz piłki nożnej z piłkarską reprezentacją polskiej Marynarki Wojennej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do dopingu obu drużyn – wstęp wolny.

Współpraca między polską i francuską Akademią Marynarki Wojennej trwa od początku lat 90-tych. Prowadzona jest zamiana studentów i kadry dydaktycznej. Chociażby w tym roku polski student Akademii Marynarki Wojennej zostanie skierowany do odbycia jednego semestru studiów w akademii francuskiej. Z kolei dwóch studentów francuskich pisało pracę magisterską w Akademii Marynarki Wojennej. Robota ta została nawet wyróżniona poprzez władze uczelni w Breście. Zamiany studenckie odbywają się również w czasie praktyk morskich, a wykładowcy obu uczelni mają sposobność prowadzić wykłady zarówno w Gdyni jak i Breście.