bomba co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Sex-bomba kto to

Słownik: Autorka tego artykułu zastanowi się nad kobitą w filmie. Nie taką zwyczajną jednak … ponieważ nad taką co się zowie sex-bomba!
Definicja: Skąd wziął się ideał kobiety-marzenia? Aktorki formatu Marilyn Monroe czy Brigitte Bardot są/były niewątpliwie ucieleśnieniem żeńskiego ideału. Jak to możliwe, iż po wypowiedzeniu jednego Hello czy Bonjour mężczyźni tracili dla nich głowę.

Być może odpowiedzią na pytanie skąd wziął się ideał kobity-marzenia jest przypomnienie o zjawisku „pin-up girl” w dosłownym tłumaczeniu oznaczający „dziewczyna do przypomniana” pisał o tym Krzysztof Teodor Toeplitz w „Kinie dla wszystkich”. Zdarzenie to zrodziło się kiedy armia amerykańska wspierała Europę i zmagała się z Japończykami na wyspach i wodach Oceanu Spokojnego. „Pin-up girls” były to zdjęcia mniej albo bardziej roznegliżowanych, bardzo atrakcyjnych dziewczyn - aktorek. Dodawano je do paczek żywnościowych każdemu żołnierzowi. Oni rozczuleni urodą i wdziękiem młodych dam przypinali sobie zdjęcia nad łóżkami w koszarach. „Pin-up girls” stały się symbolem wszelkiej uciechy i rozkoszy. W świadomość młodych amerykanów wrył się ideał żeńskiego piękna, a aktorki na zdjęciach rozsyłanych po świeci zyskiwały popularność. I tak „pin up girls” to typ dziewczyny dość wyzywający, o wydatnych kształtach, długich włosach i nagich nogach. I właśnie kariera „pin-up girls” miała podobno wielki wpływ na przemysł filmowy.


„pin-up girls”

Rita Haywort, dawna tancerka stała się numerem jeden filmu amerykańskiego w latach 40. Znawcy kina spierają się co do rzeczywistego talentu aktorki, pewne jest jednak, iż stworzyła typ, który fascynował świat.


Rita Hayworth

Nowym typem stała się boska Marilin Monroe. Wulkan namiętności i ucieleśnienie wszelkich marzeń. Tym bardziej najlepsza ponieważ nowy typ reprezentowany poprzez nią nazwany został „dumb blond” co oznacza dosłownie „niema blondynka”, niema albo po porostu niemądra. Kariera Marilin rozpoczęła się właśnie od „dumb blond”, niewątpliwe była gwiazdą nr jeden wytwórni „20th Century Fox”. Ze stereotypem głupiej blondynki zmagała się do końca swoich dni. Smutnie, lecz tą pieką kobietę, która rozświetlała własną osobowością wszystkie miejsca w których się pojawiła opuścili dosłownie wszyscy. Zwielokrotniona dawka środka nasennego położyła kres jej życiu.


Marilyn Monro


Zniewalająco piękna Brigitte Bardot stworzyła nawy wizerunek kobity podlotka. BB połączyła młodość z pełną kobiecością. Oplątała się niteczką tajemnicy. Z jednej strony kreowała się na bardzo otwartą i towarzyską jeździła np. na skuterze z bandą kolegów, w knajpach tańczył rock and rolla pomiędzy stolikami, a z drugiej strony była równocześnie skryta i zamknięta. Nie wiadomo, czy kochała czy nie, nawet gdy wszystkie pozory świadczyły o tym, iż tak.
Brigitte Bardot


A czy dziś mamy aktorkę, którą moglibyśmy okrzyknąć mianem sex-bomby? Zdaje się, iż znaleźć taką jest trudno. Niesłychaną karierą robi aktorka z za wielkiej wody Scarlet Johansson, okrzyknięta muzą Woodego Allena. Faktem jest, iż jest piękną, niesamowicie zmysłowa, młoda i bardzo utalentowana.


Scarlet Johansson


Na rodzimym podwórku dziś próżno szukać. Jednak i u nas kiedyś gwiazdka niewątpliwie świeciła. Panowie i Panie czapki z głów Katarzyna Figura: