uprowadzony okazał co to jest
Definicja: samochodu słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Uprowadzony okazał się nietrzeźwym kierującym

Słownik: W sobotnią noc człuchowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który twierdził, iż został pobity i uprowadzony, a ocknął się w bagażniku własnego samochodu.
Definicja: Jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i sam prowadził pojazd, którym spowodował kolizję. W sobotnią noc człuchowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, iż na trasie Cierznie Lędyczek (droga krajowa nr 22) w rowie leży auto.

Na miejscu zdarzenia policjanci ujrzeli forda mondeo leżącego w rowie i właściciela pojazdu, który nie wiedział jak znalazł się na tej drodze. Mężczyzna nie posiadał przy sobie jakichkolwiek dokumentów.

Jak twierdził, w piątkowy wieczór przebywał w Okonku u rodziny. Około godz. 22 poszedł się przewietrzyć i został napadnięty poprzez nieznanych mu sprawców. Napastnicy mieli go pobić i uprowadzić jego samochodem. Ocknął się w bagażniku swojego samochodu, który był zawieszony na skarpie pobocza na trasie Cierznie-Lędyczek.

Od mężczyzny wyczuwalna był silna woń alkoholu. Po przebadaniu alkotestem okazało się, iż ma on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po przewiezieniu na komendę w Człuchowie mężczyzna przyznał się, iż to on prowadził pojazd i spowodował kolizję. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.


źródło KWP Gdańsk