nagrodzona hugo powieść co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Nagrodzona Hugo powieść o sensie życia

Słownik: Sir Richard Burton, dziewiętnastowieczny angielski podróżnik, pisarz i awanturnik, umiera. Jednak śmierć nie jest końcem, jest początkiem.
Definicja: Budzi się w dziwnym świecie - ogromnej krainie, będącej doliną nieskończenie długiej rzeki. Krainie zamieszkanej poprzez wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli i umarli na Ziemi - od neandertalczyków po główne postacie naszej historii.

wspólnie z grupką nadzwyczajnych towarzyszy wyrusza w podróż ku źródłom Rzeki w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania zasadnicze - czym jest ten świat, kto go stworzył i kto w nim ustanawia prawa. Czytelnika przygniata sposobność spotkania za kolejnym zakrętem Rzeki osób znanych z historii. Z wypiekami na twarzy czekamy na jaką cywilizację natknie się tym >wspólnie Richard Burton i co z tego wyniknie. Równocześnie cały czas zastanawiamy się co to za kraina i w jakim celu została stworzona?! Pierwszy tom cyklu to właściwie jedno ogromne pytanie o sedno życia.

Powieść „Gdzie wasze ciała porzucone” rozpoczynająca jeden z najsłynniejszych cykli fantastycznych, zdobyła nagrodę HUGO i uznanie czytelników na całym świecie. Nagrodzona HUGO powieść Gdzie wasze ciała porzucone ukaże się 8 sierpnia nakładem wydawnictwa Mag. Kontynuacją tej powieści jest „Najwspanialszy parostatek” tego samego autora.

Sir Richard Burton to postać historyczna i to całkiem ciekawa. Jako pierwszy Europejczyk zwiedził Mekkę i Medynę (przebrany za muzułmanina!), odkrył jezioro Tanganika, był jednym z najlepszych wyjaśnia "Opowieści 1000 i jednej Nocy", napisał sporo książek podróżniczych i nie tylko. poprzez niektórych uważany za łotra, awanturnika, bezbożnika i zwyczajnie chama. Inni uznają go za jednego z największych bohaterów XIX wieku.

Philip Jose Farmer przyszedł na świat w 1918 roku w North Terre Haute w stanie Indiana. Od czwartego roku życia mieszka w Peorii w stanie Illinois, aczkolwiek poprzez pewien czas zamieszkiwał również w Syracuse, Ann Arbor, Scottsdale, Beverly Hills i Los Angeles. Od strony ojca jest potomkiem rodu baronów Greystoke, a również przywódcy Wikingów z Orkney, Thorfinna Rozbijacza Czaszek i króla wikińskiego Dublina, Ivara bez Kości i jego brata, Sigurda Wężookiego.

Trzykrotnie zdobył nagrodę Hugo: w 1953 roku jako w najwyższym stopniu obiecujący nowy poeta; w 1967 roku za nowelę “Riders of the Purple Wage”; i w 1972 roku za pierwszą powieść o Świecie Rzeki, “Gdzie wasze ciała porzucone”. Jest również laureatem nagrody Burroughs Bibliophile za wkład w propagowanie prozy Rice’a Burroughsa. Philip Farmer znalazł się w międzynarodowym leksykonie intelektualistów “Who’s Who”. Niektóre z jego literackich pseud.ów to Kilgore Trout, Nick Adams, Leo Queequeg Tincrowdor, Paul Chapin, Rod Keen i dr John H. Watson.