baltic games tajemnic co to jest
Definicja: Maciek Skiba opowiada dlaczego warto przyjechać na Baltic Games słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Baltic games bez tajemnic

Słownik: Maciek Skiba opowiada dlaczego warto przyjechać na Baltic Games.
Definicja: Skąd pomysł na baltic games?

Idea festiwalu jest inspirowana rozgrywanymi corocznie w stanach zjednoczonych igrzyskami sportów ekstremalnych. My oczywiście robimy coś na naszą skalę, lecz równocześnie chcemy by impreza się rozwijała i będziemy usilnie dążyć do amerykańskiego ideału.

Dlaczego taka nazwa – Baltic games?

Impreza ma być silnie kojarzona z miastem Gdańsk, a jakie mamy większe miasto nad Bałtykiem niż Gdańsk?

Co będziemy mogli zobaczyć w czasie Balticu? Jakie dyscypliny zagoszczą w Gdańsku?

Baltic games to festiwal więc poza sporą dawką adrenaliny jaką dostarczą nam sporty ekstremalne będziemy mogli również nacieszyć nasze uszy różnymi rodzajami muzyki, którą zaprezentujemy w czasie 3 dni koncertowych. O.S.T.R, Vavamuffin to tylko nieliczni spośród tych, którzy wystąpią. Jeśli chodzi o sport to rozegrane zostaną międzynarodowe zawody deskorolkowe, BMX’owe i rolkowe, również skimbordziści będą mieli sposobność rywalizacji w basenie, który specjalnie dla nich szykujemy, z kolei grupa freestyle’owych motocrossowców z Zielonej Góry zaprezentuje podniebne ewolucje w czasie piątkowych i sobotnich pokazów.

Jacy zawodnicy zagoszczą w Gdańsku? Czy będą to znane sławy, czy także może nieznane, a obiecujące nazwiska?

w czasie pierwszej edycji festiwalu będziemy mogli zobaczyć zawodników z różnych części Europy, którzy zaprezentują naprawde wysoki poziom, jeśli chodzi o największe gwiazdy światowego formatu to impreza jest jeszcze zbyt niewiele znana by móc ich przyciągnąć.

Co wg pana zapowiada się najciekawiej ?

Cały festiwal będzie pełen atrakcji. sporą frajdę może sprawić sposobność popływania na skimboard’zie, gdzie w momencie warsztatów każdy z gości festiwalowych będzie mógł spróbować swoich sił. W najwyższym stopniu spektakularnym widowiskiem dla publiczności z pewnością będą pokazy FMX, > w czasie których zawodnicy będą wykonywać ewolucje na motorach na wysokości 8m, a Darek Kłopot z pewnością zakręci salto w tył w momencie 20-metrowego lotu.

Uważam jednak, iż poziom adrenaliny może się utrzymać na wysokim poziomie również > w czasie koncertów, ponieważ artystów tych jak Dick4Dick, Vavamuffin czy O.S.T.R nie trzeba nikomu przedstawiać i można mieć pewność ze dadzą niezapomniany koncert.

Dlaczego warto zobaczyć Baltic games?

Baltic Games jest festiwalem, który dostarcza bardzo wielu atrakcji dla wszystkich zmysłów. Jak to kiedyś powiedział mój kolega „takie rzeczy się nie dzieją ;)” – Baltic Games będzie największą imprezą sportów ekstremalnych jaka zagości w naszym państwie i to chociażby gwarantuje wysoki poziom widowiska.

Czy w przyszłym roku również będziemy mogli oglądać i uczestniczyć w Baltic Games?

Taki jest główny cel organizatorów i wszystkich osób współtworzących tą imprezę by uczynić z tego wydarzenie cykliczne na wzór Amerykańskich X-games. Miasto Gdańsk bardzo chce gościć tą imprezę u siebie co roku więc już teraz zapraszamy na pierwszą edycję 8-10 sierpnia Plac Zebrań Ludowych, jak również na przyszłoroczną edycję, która z pewnością się odbędzie.