wilhelm sasnal maluje co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Wilhelm Sasnal maluje Mysłowice - tylko na Off Festivalu!

Słownik: Już 7 sierpnia zacznie się Something Must Break, międzynarodowa wystawa umiejscowiona w przestrzeni miejskiej Mysłowic
Definicja: Kuratorem wystawy jest Sebastian Cichocki, przedtem między innymi kurator Polskiego Pawilonu 52. Biennale Sztuki w Wenecji. Tytuł i motto wystawy zaczerpnięto z piosenki Joy Division.

Projekt Something Must Break skupia się na doświadczeniu intencjonalnego słuchania i nieświadomego, przypadkowego słyszenia. Ważnym tłem wystawy jest więc naturalna „ścieżka dźwiękowa” miasta, na kilka dni wzbogacona o ingerencje, zakłócenia, muzyczne pułapki.

Wystawa zostanie rozrzucona po mieście – w opuszczonych mieszkaniach i sklepie RTV w okolicach Rynku, na podwórzach, w magazynie przy ulicy Portowej, Miejskim Centrum Kultury i Przewiązce – jednym z architektonicznych symboli miasta. To właśnie tam ulokowało się Radio Simulator (platforma artystyczna zainicjowana w 2006 roku poprzez artystów i dziennikarzy muzycznych z Niemiec i Polski) prowadzona poprzez Adama Witkowskiego i Jacka Skolimowskiego. Internetowa stacja radiowa wykorzystana jest jako pełnoprawna przestrzeń ekspozycyjna. Projekt Something Must Break stanowi dodatkową warstwę, tymczasowo nadpisaną na dźwiękowy pejzaż miasta.

Wystawa zakończy się 11 sierpnia, lecz kilka jej obiektów zostanie w Mysłowicach na stałe. Wiemy już, iż Wilhelm Sasnal, jeden z najsłynniejszych współczesnych polskich malarzy, wykona wielkoformatowy mural na kamienicy w centrum miasta.

Pojawią znakomici artyści: Johanna Billing, Erik Bünger, The Complainer & The Complainers & Bartek Kujawski/8 rolek, Hubert Czerepok & Paweł Kulczyński, Leif Elggren, Erla S. Haraldsdottir , Łukasz Jastrubczak, Paweł Książek, Jerzy Lewczyński, Anna Molska, Anna Ostoya, Anne-Julie Raccoursier, Eran Sachs, Wilhelm Sasnal, Anna Witkowska & Adam Witkowski, Anna Zaradny, Artur Żmijewski + Radio Simulator (feat. Adam Witkowski & Jacek Skolimowski).

Off Festival to nie tylko muzyka. Jak zazwyczaj częścią festiwalu będą Międzynarodowe Targi Wolontariatu. To już trzecia edycja targów. Odbędą się między innymi akcje wystawienniczo-promocyjne i warsztaty, Arena Aktywności i Żywa Biblioteka. Swój udział już potwierdzili: Artur Rojek, Beata Pawlikowska, prof. Jerzy Buzek, dr Andrzej Wojcieszek.

Na Off Festivalu 2008, od 8 do 10 sierpnia w Mysłowicach, łącznie pojawi się 50 zespołów, zagrają między innymi : Mogwai, Iron & Wine, Clinic, Of Montreal, British Sea Power, James Chance, Singapore Sling, Caribou, Menomena, Dat Politics, Kammerflimmer Kollektief, Modified Toy Orchestra, Felix Kubin, Homo Twist, Hey, Lao Che, Czesław Śpiewa, Dick 4 Dick, Leszek Możdżer z projektem Lutosphere, Budyń i Sprawcy Rzepaku, Izrael '83, Muchy, L.u.c i Rahim, Shofar, Afro Kolektyw, Waglewski Fisz Emade, Polpo Motel, Plazmatikon, Jacaszek, The Poise Rite, Baaba, Karpaty Magiczne i The Band Of Endless Noise, Kawałek Kulki, Bajzel, Pchełki i Renton.

Ceny karnetów 2 dniowych (08-09.08):

od 20 czerwca - 07 sierpnia: 75 zł

od 08 sierpnia - 09 sierpnia: 85 zł

Karnety dostępne w sieciach sprzedaży: Ticketpro.pl, Ticketportal.pl, Eventim.pl, Bileteria.pl

Ceny biletów jednodniowych:

bilet jednodniowy można kupić tylko w dniach 08,09 sierpnia 2008 na terenie kąpieliska Słupna Park w cenie 45 zł

bilet na koncert szczególny IRON & WINE (jedyny w czasie festiwalu), w dniu 10 sierpnia w kościele Ewangelickim w Mysłowicach w cenie 30 zł - (bilety dostępne tylko w sieci sprzedaży ticketpro.pl)