przesilenie co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy ''Przesilenie

Słownik: Być może niezbyt porywające i świeże odkrycie lecz jednak ciekawy video,który na pewno nie spodobałby się fanom krwiopijców i tym podobne..
Definicja: Kilka dni temu obejrzałam video pt. "Przesilenie" (z angielskiego: Solstice). Tego dnia akurat miałam ochotę obejrzeć horror, wzięłam do ręki jedną z wielu płyt, włączyłam video którego tytułu w ogóle nie kojarzyłam, było to właśnie "Przesilenie".

Okazał się to przypadkowy a zarazem trafiony wybór. Pomijając nawet to, iż był to gatunek filmu jaki właśnie chciałam obejrzeć.


video zaczął się dość niepozornie jednak szybko zaczęło się coś dziać w nim. Można powiedzieć, iż > video jest typowy, jednak coś w nim zwróciło moją uwagę. Nie umiem precyzyjnie określić co to było jednak pewne przedmioty składają się na świetny całokształt.

Reżyserem filmu jest Daniel Myrick, który również pracował przy tworzeniu scenariusza.

Pierwszym elementem, zresztą bardzo ciekawym jest miejsce akcji. Dom,w którym nie panuje wszędzie mrok ,ani także strychu który budzi przerażenie. Za to w domu jest porządek, pokój w którym mieszkać ma główna bohaterka-Elisabeth Harnois - Megan jest wręcz baśniowy. Dookoła domu jest piękny trawnik, jednak całkiem niedaleko jest ogromny las,który wygląda jak puszcza,a w okolicy lasu jezioro. Stanowią one złowieszy kontrast dla pięknego domu, budzą wątpliwości, niepokój, jakąś niewyjaśnioną grozę.

Drugi ważny obiekt zwyczajni ludzie,właściwie młodzież która chce zwyczajnie zabawić się. Nie zachowują się dziwnie,nic nie niepokoi w ich uosobieniu. Tymi bohaterami są: Christian -Shawn Ashmore, Zoe- Amanda Seyfried, Mark- Matt O'Leary, Alicia- Hilarie Burton.

Jednak nie wszyscy z nich są tacy ''zwykli", są tacy którzy wyróżniają się. Pierwsza osoba to główna bohaterka, najpierw filmu jest przybita na skutek śmierci swojej siostry bliźniaczki, później widać u niej także różne zachowania które mają wiązać się z śmiercią siostry. Jednak czy te powiązania są bezpośrednie i oczywiste? Tego można dowiedzieć się tylko po obejrzeniu filmu.
następnym bohaterem jest sprzedawca w miejscowym sklepie (Nick- Tyler Hoechlin), młody chłopak, na pozór zwyczajny sprzedawca, który podoba się żeńskiej części bohaterek. później gdy akcja wiąże wszystkich wspólnie, okazuje się być tajemniczy,a również ma niezbyt populrane upodobania i zdolności, które niekoniecznie wszystkim się podobają.
Trzeci z tych bardziej interesujących bohaterów to najbliższy sąsaid całej paczki. To starszy mężczyzna który dał się poznać w nietypowej sytuacji, bo jadący samochodem znajomi o mały włos nie potrącili aby go. Mężczyzna wydaje się być dziwnym, wręcz niezrównoważonym człowiekiem, który budzi strach. Próbuje on nawiązać kontakt z młodzieżą, daje im prezent jednak podarunek nie okazuje się czymś dobrym...
Należałoby jeszcze wspomnieć o bohaterce, która nie jest już w świecie całej reszty, jednak dość regularnie i dobitnie daje o sobie znać. Jest to siostra bliźniaczka głownej bohaterki ( Sophie), po śmierci zdaje się jakby chciała czegoś od siostry. Czasami można odnieść wrażenie jakby chciała przestraszyć siostrę, jak gdyby miała jej coś za złe. A może chce jej coś powiedzieć? Coś czego za życia nie potrafiła zrobić.


ważny jest także czas akcji, to jest noc świętojańska, co wskazuje na to, iż wszystko co będzie się działo musi jakoś wiązać się z tą datą, nie to jest wybór przypadkowy. Co jest w tej nocy tak niezwykłego?

sporo odbywa się w czasie całej akcji filmu, jednak bezcelowe jest opowiadanie wszystkiego. Można ująć to w stwierdzeniu: ''Nic nie jest takie jakby się wydawać mogło ani nie wszyscy są tacy jakby się wydawało". Starszy mężczyzna w ogóle nie jest kimś przerażającym,wszystko jest rezultatem cierpienia,tęsknoty. Chłopak głównej bohaterki nie jest niepozornym chłopcem. Tajemniczy sprzedawca okazuje się doskonałym przyjacielem w trudnej chwili. A cała rzecz w tym aby wyzbyć się ciężaru, choćby po śmierci,ciężaru który był jej przyczyną, aby zmienić odrobinę to co dzieje się w materialnym świecie.


Dlaczego "Przesilenie"? Może tylko dlatego iż wiąże się to z czasem akcji, może także chodzić o emocje, uczucia, słowa, zdarzenia które muszą nareszcie znaleźć ujście.

Oczywiście każdy inaczej może odebrać ten > video, każdy może mieć zupełnie różne spostrzeżenia. Jedno jest pewne iż pomimo tego schematu > videoów takiego typu, > video ten ma coś co ten model może nie łamie lecz z pewnością ubarwia. Mogę tylko zachęcić do obejrzenia filmu,jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście