xbox oferuje każdego co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Xbox 360 oferuje gry dla każdego

Słownik: Xbox 360 ujawnia portfolio gier dostępnych w roku 2008; nowe tytuły skierowane do graczy zaawansowanych i nie tylko.
Definicja: W czasie targów Electronic Entertainment Expo (E3) Spółka Microsoft® ogłosiła listę tytułów które ukażą się do końca roku 2008 na konsoli Xbox 360. Szeroki wybór gier oferowanych na Xbox 360 sprawi, iż każdy spragniony elektronicznej rozrywki znajdzie coś dla siebie.

Wśród nowo zapowiedzianych gier znalazły się takie pozycje jak: gry muzyczne „Lips” i „Rock Band 2”, a również rodzinna gra dla każdego - „You are in the Movies”.

„Dzięki wielu grom Xbox 360 oferuje zróżnicowaną rozrywkę, która może konkurować z ofertą stacji telewizyjnych i kin.” – powiedział Shane Kim, wiceprezydent Microsoft Entertainment Business. „Bez względu na to czy lubisz sport, muzykę, filmy – Xbox 360 ma coś dla Ciebie.” – dodał Kim.

Gry muzyczne

Wśród zapowiedzianych gier muzycznych znalazły się:

* „Lips” (iNiS/Microsoft Game Studios). To muzyczny tytuł karaoke, który będzie popularny tylko na konsoli Xbox 360. Jedyna gra oferująca bezprzewodowe, czułe na ruch mikrofony i sposobność odtwarzania utworów z własnej muzycznej kolekcji.

* „Guitar Hero® World Tour” (RedOctane/Activision). Najnowsza odsłona najlepiej sprzedającej się serii gier muzycznych. Dzięki nowym instrumentom (do sprawdzonej już gitary dołączono perkusję i mikrofon) zapewni rozrywkę dla jeszcze większej liczby osób grających wspólnie w jednym zespole. Specjalna opcja studia nagraniowego pozwoli komponować, nagrywać i dzielić się swoją muzyczną twórczością. Premiera gry „Guitar Hero World Tour” na konsoli Xbox 360 odbędzie się jesienią tego roku.

* „Rock Band 2” (Harmonix/MTV Games). Kontynuacja znanej gry muzycznej, która jako jedyna do chwili obecnej pozwala graczom na wcielenie się w postać wokalisty, gitarzysty, basisty albo perkusisty swego ulubionego zespołu rockowego. Gra „Rock Band 2” zadebiutuje we wrześniu tego roku tylko na konsoli Xbox 360.

Gry rodzinne

w czasie targów E3 zapowiedziano sporo gier oferujących rozrywkę dla każdego członka rodziny:

* "You are in the Movies” (Codemasters/Microsoft Game Studios). To gra, która pozwoli
na wcielenie się w rolę gwiazdy filmowej każdemu graczowi. Dzięki kamerze Xbox LIVE Vision będzie można nagrywać krótkie sekwencje filmowe ze swym udziałem, a następnie umieszczać je w grze osiągając zabawne efekty. Gra dostępna będzie jedynie na konsoli Xbox 360.

* „Scene It? Box Office Smash” (Krome Studios and Screenlife/Microsoft Game Studios). Gra w formie quizu filmowego, która zapewni nowe pytania, zagadki i układanki ze świata videoów. Wszystkie zadania oparte są o w najwyższym stopniu znane i lubiane filmy pochodzące prosto z Hollywood.

* „Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts” (Rare Ltd./Microsoft Game Studios). To przygodowa gra akcji, której główni bohaterzy znani są fanom gier wideo od ponad 10 lat. Kreskówkowy, pełen humoru świat zapewni najlepszą rozrywkę ludziom w każdym wieku. Gra będzie mieć premierę wyłącznie na konsoli Xbox 360 w listopadzie tego roku.

* „DanceDanceRevolution® UNIVERSE3” (Konami). Jedna z w najwyższym stopniu popularnychgier tanecznych powraca w nowej odsłonie. Skacząc na specjalnej macie będziemy się poruszać w rytm ponad 70 utworów wśród których znajdą się znane hity sprzed lat i najnowsze przeboje.

* „Viva Pinata: Trouble in Paradise” (Rare Ltd./Microsoft Game Studios). To kontynuacja znanego rodzinnego przeboju „Viva Pinata”, która przyniesie jeszcze więcej zabawy miłośnikom pierwszej części serii. Gracz będzie mógł doglądać swojego wirtualnego ogrodu, zwabiać nowe gatunki zwierząt i stwarzać im dogodne warunki do życia. Gra dostępna jedynie na konsoli Xbox 360 ukaże się we wrześniu tego roku.

Największe premiery mające ukazać się na Xbox 360

Wśród ogłoszonych na E3 premier gier nie zabrakło tych cieszących się dotąd największym zaintersowaniem graczy na całym świecie:

* „Fable II” (Lionhead Studios/Microsoft Game Studios). Kontynuacja jednego z największych hitów Role Playing Games. Gra oferująca epicką fabułę i niespotykaną sposobność swobody w kierowaniu postępami swojego bohatera będzie mieć własną premierę wyłącznie na konsoli Xbox 360 już w październiku 2008 roku.

* „Gears of War 2” (Epic Games/Microsoft Game Studios). w najwyższym stopniu oczekiwana gra roku 2008, która trafi do sprzedaży 7 listopada wyłącznie na konsoli Xbox 360. Jako ostatni obrońcy planety Sera stajemy w obronie ludzkości przed zagrożeniem ze strony hordy Lokustów.

* „Halo Wars” (Ensamble Studios/Microsoft Game Studios). Gra strategiczna tworzona poprzez prawdziwych mistrzów gatunku – grupę Ensamble Studios. Tytuł ten przenosi świat znany z kultowej strzelaniny „Halo” w ramy strategi czasu rzeczywistego. Dzięki niej gracze będą mogli poznać wczesne fazy konfliktu ludzkości z najeźdzcami z kosmosu – który przedstawiony był we poprzednich grach z serii „Halo”. Gra ekskluzywna dla konsoli Xbox 360.

* „Resident Evil 5” (Capcom). To najnowsze wcielenie jednej z najlepiej ocenianych serii gier wideo wszechczasów (dane podane za: Metacritic.com i Gamerankings.com). Nowe podejście do rozgrywki zaowocuje niespotykanym poziomem realizmu, oddania detali i swobodą kontroli.

* „Too Human” (Silickon Knights/Microsoft Game Studios). To epicka gra akcji z elementami RPG tworzona w studio Silickon Knights od przeszło 10 lat. 29 sieprnia tego roku zadebiutuje w wersji wyłącznie na konsole Xbox 360.


O Xbox 360

Xbox 360 to w najwyższym stopniu wydajna konsola gier film i rozrywki, oferująca następną generację usługi gier online - Xbox Live, i dostarczająca wyjątkowe przeżycia powiązane z cyfrową rozrywką popularną wśród graczy. W 2005 roku Xbox 360 został wprowadzony w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Japonii, a następnie w 2006 roku w Australii, Kolumbii, Hong Kongu, Korei, Meksyku, Nowej Zelandii, Singapurze i na Tajwanie. Więcej informacji na temat konsoli Xbox 360 dostępnych jest na stronie: http://www.xbox.com/xbox360