rusza konkurs literacki co to jest
Definicja: sierpnia 2008 r. organizatorzy czekają na prace z dziedziny Literatura słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Rusza konkurs literacki IV edycji konkursu Doliny Kreatywnej

Słownik: Rusza następny konkurs w ramach IV edycji projektu stypendialnego TVP Spółka akcyjna dla młodych artystów „Dolina Kreatywna”. Od 11 lipca do 29 sierpnia 2008 r. organizatorzy czekają na prace z dziedziny Literatura.
Definicja: Jury złożone z uznanych pisarzy i znawców literatury podzieli pomiędzy najzdolniejszych młodych twórców 15 tys. zł stypendium. Jedyne kryterium zgłaszania się do konkursu to wiek – mogą wziąć w nim udział osoby pomiędzy 14 a 25 rokiem życia.

Konkurs jest adresowany zarówno do doświadczonych twórców z osiągnięciami, jak i tych, którzy stawiają w poezji własne pierwsze kroki. Można zgłaszać do niego dowolne formy literackie – wiersze, prozę, esej, dramaty, scenariusze, a również komiksy (w ich przypadku będzie oceniana jedynie warstwa literacka). Przy ich ocenie Jury będzie się kierowało kryteriami walorów artystycznych i intelektualnych, oryginalności i ujęcia tematu i warsztatu literackiego. Pełny regulamin konkursu i dokumenty konieczne do wzięcia w nim udziału można pobrać ze strony internetowej projektu: www.dolinakreatywna.tvp.pl.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy i prace konkursowe należy wysyłać do 29 sierpnia 2008 r. na adres dolina.kreatywna@waw.tvp.pl. Osoby biorące udział w konkursie mogą zgłaszać się do niego same albo być zgłaszane poprzez szkoły, uczelnie, domy kultury, fundacje, pracownie, lecz jedynie za zgodą osoby zgłaszanej i po akceptacji formularza zgłoszeniowego.

Werdykt Jury zostanie ogłoszony w czasie audycji finałowej „Dolina Kreatywna, a więc czego szuka młoda sztuka”, która zostanie wyemitowana w październiku 2008 r. na antenie TVP2, a również w telewizji interaktywnej iTVP. Audycję poprzedzą krótkie felietony „Dolina Kreatywna – co słychać?”, w których zostaną przedstawione sylwetki finalistów.

„Dolina Kreatywna” to cykliczny projekt stypendialny Telewizji Polskiej Spółka akcyjna skierowany do młodych twórców (14–25 lat), który obejmuje 10 dziedzin sztuki, jest to multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne, muzykę, teatr, video, animację kultury i design. Co miesiąc jest rozstrzygany konkurs w jednej z tych dziedzin – Jury złożone ze specjalistów w danej dziedzinie dzieli pomiędzy najzdolniejszych ich zdaniem twórców 15 tys. zł stypendium. Celem projektu jest wspieranie młodych talentów i umożliwienie im dalszego rozwoju artystycznego. Laureaci są prezentowani na antenie TVP2 w emitowanej raz w miesiącu audycji „Dolina Kreatywna, a więc czego szuka młoda sztuka”. Przedsięwzięciu towarzyszą liczne dodatkowe inicjatywy i imprezy kulturalne. Więcej informacji na www.dolinakreatywna.tvp.pl