elektroniczne książki co to jest
Definicja: językowych czy nawet bajek dla dzieci. o wszystko oczywiście taniej niż tytuły dostępne.

Czy przydatne?

Co znaczy Elektroniczne książki zdobywają rynek

Słownik: Są wygodne, nie zajmują miejsca, można z korzystać niemal wszędzie – czytać albo słuchać książek, ulubionej prasy z każdej dziedziny, kursów językowych czy nawet bajek dla dzieci. o wszystko oczywiście taniej niż tytuły dostępne w kiosku
Definicja: Są wygodne, nie zajmują miejsca, można z używać niemal wszędzie – czytać albo słuchać książek, ulubionej prasy z każdej dziedziny, kursów językowych czy nawet bajek dla dzieci. To wszystko oczywiście taniej niż tytuły dostępne w kiosku, czy księgarni. Dlaczego tak jest i dlaczego taka forma zdobywania wiedzy i informacji zyskuje sobie coraz większa popularność?
Otóż to wszystko w połączeniu z dynamicznym wzrostem użytkowników internetu w Polsce sprawia, iż sprzedaż tych elektronicznych publikacji wzrasta w naszym państwie z miesiąca na miesiąc. Liczba domen zarejestrowanych w Polsce przekroczyła już pierwszy mln i na tym z pewnością się nie skończy.

Trend z Zachodu

w stanach zjednoczonych ameryki, Azji i Europie Zachodniej istnieją świetnie prosperujące spółki, których działalność opiera się wyłącznie na sprzedawaniu tylko jednego ebooka. Ebooki na zachodzie uczyniły już wielu ludzi milionerami, a dla jeszcze większej liczby osób stanowią główne albo dodatkowe źródło dochodów. Ta fala zbliża się do Polski! Najlepsi autorzy ebooków w Polsce osiągają dochody rzędu 1000-2000 zł miesięcznie pasywnego dochodu z tytułu tantiem autorskich. Chociaż taka forma dochodu to u nas jeszcze rzadkość, jak pokazuje historia taki trend na sporą skalę dotrze również i do naszego państwie.

Czym właściwie są ebooki?

Ebooki to zwyczajnie książki, tyle iż w formie elektronicznej. Są dostępne jako zamiennik szablonowych książek (e-książki), prasy (e-prasa), albo jako książki audio (audiobooki) na płytach CD, albo w formacie mp3. Sporym atutem jest fakt, iż na zakupioną pozycję nie musimy czekać. Wybierasz tytuł, płacisz i ściągasz na swój komputer natychmiast gdyż serwisy oferujące takie publikacje mają mechanizmy zamówień zintegrowane z systemami płatności.

Charakterystyczne cechy ebooków:  • niższa cena w porównaniu do szablonowych publikacji ( brak wydateków druku, transportu, dystrybucji i magazynowania)

  • ebooki to niewyczerpany nakład każdego numeru i wydania

  • cyfrowe publikacje są dostępne o każdej porze i z każdego miejsca

  • możesz mieć je zawsze przy sobie

  • łatwość czytania i powiększania tekstu ebooka (w szczególności dla osób starszych)

  • łatwość wyszukania konkretnego fragmentu albo słowa w tekście e-książek i e-gazet

  • kupując ebooki albo e-prasę nic nie płacisz za wysyłkę (wybrany tytuł otrzymasz mailem)

  • nie zajmują miejsca na półkach więc w łatwy i wygodny sposób można archiwizować następne numery na przykład prasy cyfrowej

  • zawsze aktualne wiadomości

  • książek audio można słuchać w każdym miejscu (wystarczy mieć przy sobie przenośny odtwarzacz mp3 albo telefon komórkowy)


Ochrona przyrody argumentem na „tak”
Istnieje jeszcze jeden poważny argument przemawiający na korzyść książek i publikacji elektronicznych. Otóż przyrost sprzedaży ebooków jest przekłada się na spadek sprzedaży wydawnictw drukowanych co w bezpośredni sposób przyczynia się do ochrony przyrody – największego skarbu naszej planety.
Oto fragment raportu o stanie lasów Amazonii opublikowanego poprzez Gazetę Wyborczą:
„Sto lat temu las porastający dorzecze Amazonki zajmował około 6,3 mln km kw., około 20 razy tyle co powierzchnia Polski. W XX w. wycięto prawie mln kilometrów kwadratowych drzew, przewarzająca część w ostatnich dekadach. Puszcza nadal jednak daje schronienie jednej czwartej gatunków roślin i zwierząt żyjących na lądzie, wyłapuje także rocznie ok. pół miliarda ton węgla wypuszczanego poprzez nas do atmosfery pod postacią gazów cieplarnianych - mniej więcej tyle, ile rocznie produkuje pół miliarda samochodów osobowych. Równocześnie dostarcza olbrzymie ilości życiodajnego tlenu - nic dziwnego, iż regularnie nazywana jest płucami Ziemi. „

W dzisiejszych czasach kiedy każdy może założyć własny sklep internetowy z ebookami albo dowolny inny interes w internecie w ciągu kilku min. cyfrowe wersje szablonowych tytułów wydają się doskonałą propozycją dla ludzi kreatywnych, ceniących sobie wolność i swobodę w podejmowaniu decyzji. Wybierasz, płacisz i korzystasz. To prosta sposób na zdobywanie rzetelnej i profesjonalnej wiedzy oszczędzając przy tym kapitał i chroniąc przyrodę