grali samorządowcy polski co to jest
Definicja: Samorządowych słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Grali samorządowcy z Polski

Słownik: Trzy dni na parkietach Gimnazjum nr 1 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie trwały XII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych.
Definicja: Udział w mistrzostwach wzięło ponad 350 uczestników, startowało 31 zespołów w dwu kategoriach wiekowych, + 45 lat – 5, a w OPEN (otwartej)- 26 drużyn . Startowały w nietypowych składach, w momencie meczu na boisku musza przebywać trzy zawodniczki. Z powiatu wejherowskiego wystartowały trzy zespoły, w kategorii powyżej 45 lat -
Choczewo, otwartej - Luzino i Reda.


Po uroczystym otwarciu mistrzostw poprzez gospodarzy burmistrza Krzysztofa Krzemińskiego i dyrektora MOKS i R Jerzego Conradi, powitaniu gości między innymi posła na Sejm RP Jerzego Budnika , Wojewody Pomorskiego Romana Zaborowskiego, dyrektorów szkół, radnych powiatowych i miejskich, przy muzyce Miejskiej Orkiestry Dętej z redy i występu kaszubskiego zespołu folklorystycznego z Linii, przystąpiono do gier.


Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano 19 spotkań, drugiego 44 a trzeciego 38 na czterech boiskach. By dojść do tytułu mistrza Polski trzeba było rozegrać w kategorii ponad 45 lat 7, a otwartej 6 meczy. A jak grali nasi reprezentanci w kategorii otwartej: Luzino w ekipie wygrało trzy mecze zajmując pierwsze miejsce, dalej rozegrało jeszcze trzy, dwa przegrywając a jeden wygrywając z Redą. Drużyna z Redy w ekipie wygrała trzy mecze a jeden przegrała, zajmując drugie miejsce, w dalszych grach doznała trzech porażek. Z powodu zespół Luzina zajął 7, a Redy 8 miejsce.


W kategorii powyżej 45 lat, Choczewo w meczach grupowych dwa mecze wygrało po 2:0 / Pow. Tczewski , Pow. Września /, dwa przegrało także po 0:2 / Gliwice i Zabrze/ . W grach play off , drużyna Choczewa ponownie przegrała z Zabrzem O:2 i grali o 3 m. z zespołem Powiatu Tczewskiego, wygrywając 2:0 i stając na najniższym stopniu podium. Również na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Starogardu Gdańskiego. W grupowych grach eliminacyjnych wygrali po 2:0 z Rudą Śląska i Toruniem, a 2:1 z Ostrołęką. W dalszych grach przegrali 0:2 z Miliczem, a o brązowy medal wygrali z Mysłowicami 2:0. Pozostali
reprezentanci województwa Pomorskiego zajęli następujące miejsca: 10 Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, 12-14 Gdańsk, 19.Nowy Dwór Gdański (debiutant w mistrzostwach). Tytuły mistrzów Polski samorządów powędrowały na Śląsk, w kategorii powyżej 45 lat do Zabrza a otwartej do Gliwic.


Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą kondycją, po ciężkim turnieju podsumowaniu i wręczeniu pucharów, medali, dyplomów, wyróżnień szczególnych w hotelu Neptun w Juracie , bawili się przy gorących rytmach zespołu którego liderem jest były czterokrotny mistrz Polski i rekordzista Polski w dziesięcioboju, Jerzy Detko - Detko Band

A wyróżnienia specjalne przyznawane są poprzez zespoły i organizatorów to:
- najsympatyczniejszy zespół - Ruda Śląska,
- idealna siatkarka mistrzostw - Justyna Magdziarz
- idealny siatkarz mistrzostw - Wiktor Borowski
- nagroda Fair play - Starogard Gdański
- nagroda za idealną promocję mistrzostw i swojego miasta/gminy - Pow. Tczew
- Miss mistrzostw-Joanna Łoś
- Mister mistrzostw -Tomasz Kilar
- najlepiej dopingująca drużyna- Nowy Dwór Gdański.


Organizacja takiej imprezy wymaga pomocy zewnętrznej i taka była, a organizatorzy podziękowali za pomoc, w tej chyba największej samorządowej imprezie sportowej w Polsce, między innymi hotelom Lido& z Juraty, Duna z Jastarni, Urzędowi Marszałkowskiemu
Województwa Pomorskiego, Związkowi Miast Polskich.


Uczestnicy jak zazwyczaj od dwunastu lat, kiedy to wystartowało 12 drużyn, ocenili bardzo dobrze organizację i atmosferę imprezy, deklarując przyjazd za rok na XIII mistrzostwa, które z pewnością nie będą pechowe. Od pierwszych mistrzostw we wszystkich edycjach startowały drużyny: Gliwice, Luzino, Ostrołęka, Reda.

Dla iThink komentuje turniej Konrad Wargin, menadżer Sportu MOKSiR:

Uważam, iż Mistrzostwa były udane w 100%. Po raz pierwszy przyszło mi zostać Sędzią Głównym tych mistrzostw i serdecznie dziękuję całemu sztabowi organizacyjnemu za ogrom wykonanej pracy i wzorowe podejście do swoich obowiazków. Wspaniale spisali się również uczestnicy zawodów- idealnie zaprezentowali się zarówno pod względem sportowym, jak i dali pokaz zachowania fair play na parkiecie jak i poza nim.
Zrobię wszystko, by XIII MP PS za rok, były najlepszymi w historii.

patrz galerię zdjęć z turnieju: