tańczący widlakami co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Tańczący z widlakami

Słownik: W poniedziałek (31.03.) na stołówce Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Tuwima odbyło się zebranie Samorządu Osiedla nr 2.
Definicja: Samorząd przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2007 i przyjął plan pracy na 2008. W planach jest modernizacja dróg osiedlowych. Do 2010 roku ma zostać poprawiony stan nawierzchni między innymi na ulicach Nałkowskiej, Dąbrowskiej, Heweliusza, Asnyka, Długsza czy Bieszka. Ponadto planowane jest zainstalowanie kolektora deszczowego na ul. Baczyńskiego.

Poruszono także problem przejścia dla pieszych na ul. Człuchowskiej, poprzez które sporo osób każdego dnia podąża do szkoły i kościoła.
- Droga wymaga pełnej modernizacji. Wydatek to ponad 20 mln zł – mówił Edward Pietrzyk Chcemy w pełni ją zmodernizować i wtedy pomyślimy o zmianie organizacji ruchu.

Samorządowcy planują także kontynuowanie sprawdzonych już inicjatyw: wycieczki i pielgrzymki, imprezy dla dzieci (Dzień Dziecka, mikołajki) i festyny dla starszych.

sporo emocji wzbudził problem jątrzący od lat osiedlową społeczność. Kością niezgody jest hurtownia budowlana na ulicy Prusa, a właściwie rozładunki samochodów dostarczających towar do spółki.
- Kiedy się tam nie idzie, stoja tiry lub widlak tańczy – mówił wzburzony mieszkaniec osiedla – Miejsce musi być lub poszerzone, lub rozwiązane w inny sposób.
Wtórowała mu jedna z mieszkanek:
- Do pracy chodzę różnie. Na szóstą, siódmą albo ósmą. Muszę wyjść pięć min. przedtem, by przejść.

Mieszkańcy byli z problemem u burmistrza, lecz do chwili obecnej nie dostali odpowiedzi. Edward Pietrzyk zobowiązał się przyspieszyć procedurę. Właściciel spółki, który był aktualny na zebraniu, jest gotowy do rozmów i pokojowego rozwiązania konfliktu.