urzędzie marszałkowskim co to jest
Definicja: wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim samorządowcy, reprezentanci regionalnych organizacji.

Czy przydatne?

Co znaczy W Urzędzie Marszałkowskim o problemach japońskich firm i ich załóg

Słownik: O przedsięwzięciach gospodarczych w kompleksie Crystal Park w podtoruńskim Ostaszewie i ich znaczeniu dla rozwoju gospodarczego regionu rozmawiali wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim samorządowcy, reprezentanci regionalnych organizacji gospodarczyc
Definicja: Jednym z tematów spotkania były problemy powiązane polityką zatrudnienia. Sharp zadeklarował poprawę warunków pracy i współpracę ze związkami zawodowymi.Otwierający spotkanie jego gospodarz marszałek Piotr Całbecki przypomniał, iż Kujawsko-Pomorskie jest, w okolicy Śląska, tym polskim regionem, w którym zainwestowało najwięcej japońskich przedsiębiorstw. Podkreślił, iż interesy Sharpa, Oriona i innych wiążą się nie tylko z przepływem kapitału, lecz również z tym, iż w Ostaszewie pracuje aktualnie wielu specjalistów i menedżerów z Państwie Kwitnącej Wiśni.

Chcemy, aby nasz obszar był dla państwa po staropolsku gościnny, otwarty i przyjazny. Dlatego dzisiejsze spotkanie traktujemy jako nowe otwarcie naszej współpracy, której fundamentem będzie dobre wzajemne poznanie się zadeklarował. Podziękował inicjatorowi spotkania, toruńskiemu parlamentarzyście Tomaszowi Lenzowi, który przekonał go, iż zorganizowanie konferencji to dobry pomysł na rozwijanie stosunku z japońskimi inwestorami.Występujący po nim wojewoda Rafał Bruski wyraził nadzieję, że wszystkie sygnalizowane poprzez Japończyków przeszkody w prowadzeniu w naszym regionie biznesów zostaną wkrótce usunięte, a administracja państwowa uczyni sporo, aby byli pewni, iż wybierając Kujawsko-Pomorskie dokonali właściwego wyboru.W imieniu japońskich gości głos zabrała radca ambasady Japonii w Warszawie Kazuko Shiraishi. Mówiła, iż w Polsce działa aktualnie 160 japońskich spółek, z czego ponad 60 to przedsiębiorstwa produkcyjne. W wielu miejscach trafiły na trudności w formie niedostatecznej sieci dróg czy braku kanalizacji. również w Kujawsko-Pomorskiem mamy z nimi do czynienia. lecz w Bydgoszczy i Toruniu po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak otwartym podejściem do problemu. Myślę, iż to, że władze regionu pan marszałek, pan wojewoda zdecydowali się na organizację dzisiejszego spotkania, przyniesie zadawalające wszystkich owoce stwierdziła.Teresa Korycińska z Ministerstwa Gospodarki przekonywała, iż co najmniej część problemów fabryk Cristal Parku związana jest z tym, że w krótkim czasie zatrudniono tam bardzo sporo osób. To duże wyzwanie dla spółek. Napięcia z tym powiązane należy łagodzić z sporą cierpliwością i zrozumieniem ze wszystkich stron â�� mówiła. Jej zdaniem, już za rok przypadek w tym zakresie znacznie się poprawi.Poseł Lenz zmienił kłopoty, które sygnalizowali mu menedżerowie z Cristal Parku: brak dróg wewnętrznych, nie do końca wydolne kanalizacja i dostawa wody, przerwy w dostawach energii elektrycznej i kwestie powiązane z bezpieczeństwem. Nawiązał także do napięć w stosunkach z załogami, które jego zdaniem wiążą się z różnicami kulturowymi, w tym w pierwszej kolejności z dość wyjątkową kulturą pracy Japończyków.Do tych ostatnich odniósł się także Witalis Korecki z menedżmentu ostaszewskiej fabryki Sharpa. Zapewnił, iż jego spółka zdecydowała się na rezygnację z zatrudniania tymczasowych pracowników na rzecz powszechnego wprowadzenia stałych umów o pracę, a również na znaczną poprawę warunków pracy i poprawę stosunku z organizacjami pracowniczymi.