fenomen elva co to jest
Definicja: 30 lat temu zmarł (albo i nie – jak utrzymują niektórzy) władca rock & rolla - Elvis.

Czy przydatne?

Co znaczy Fenomen Elvisa

Słownik: 30 lat temu zmarł (albo i nie – jak utrzymują niektórzy) władca rock & rolla - Elvis Presley.
Definicja: Już wieku 19 lat, w wytwórni Sun Records, nagrał swój pierwszy singiel That's All Right Mama, który okazał się dla niego przepustką do sławy. Później był debiut aktorski w westernie Love Me Tender. Kariera potoczyła się lawinowo. Świat oszalał na jego punkcie. Był jak magnes, przyciągał tłumy, hipnotyzował wszystkich swoim wdziękiem, seksapilem i rozkołysanymi bioderkami.

Wystąpił w 33 filmach. W skali globalnej sprzedaż jego płyt przekroczyła mld. Co roku do spółki Elvis Presley Enterprises wpływa 40 mlnów dolarów z tytułu praw autorskich. A sam Elvis co roku zajmuje 1 miejsce na publikowanej poprzez magazyn „Forbes” liście najlepiej zarabiających nieboszczyków.

Popularność Elvisa nie maleje. Na świecie zarejestrowanych jest ponad 625 fanklubów. Jego sobowtórów jest podobno aż 170. Sporo osób uważa, iż Presley ciągle żyje. Wg niektórych osiedlił się gdzieś na amerykańskiej prowincji. Kilka osób utrzymuje, iż nawet z nim rozmawiało. Prawdopodobna jest jeszcze teoria o porwaniu Króla poprzez kosmitów.

Na świecie funkcjonuje Kościół Elvisa, Kościół Jesusa Elvisa i Kościół Presleyan.
Wielu jest także jego naśladowców i osób chcących się do niego upodobnić. Elvis zdaje się być ponad podziałami rasowymi i religijnymi. Mamy więc Elvisa Hindusa, Żyda, Afroamerykanina, Japończyka i Chińczyka.

Elvis żyje. Czemu aby nie?