jakby gdybyś mogła łatwo co to jest
Definicja: zmiany przyzwyczajenia. Jest jednak pewien sposób na korzystne oszukanie samego siebie.

Czy przydatne?

Co znaczy Jakby to było gdybyś mogła łatwo zmienić coś w swoim życiu?

Słownik: Czasami wprowadzenie jakiejkolwiek, nawet najprostszej zmiany w naszym życiu urasta do rangi wielkiego problemu, bo poprzez wygodę obawiamy się zmiany przyzwyczajenia. Jest jednak pewien sposób na korzystne oszukanie samego siebie..
Definicja: Wyobraź sobie tylko na chwilę, jakby to było gdybyś… przeszła na nową dietę („to tyle wyrzeczeń…”) …znalazła czas dla siebie („fajna teoria, lecz w moim życiu to niemożliwe!”) …nauczyła się nowego języka („może kiedyś..”) …. wstawała przedtem rano? („przecież ta godzina jest taka cudowna!”) …wymieniła pracę… zapisała się na siłownię… a może jeszcze coś bardziej Twojego?
Obojętnie od rodzaju rzeczy mam specjalnie dla Ciebie technikę rozwoju osobistego, którą sama przetestowałam i teraz z pełną satysfakcją mogę polecać ją dalej. Pisałam już, iż nawyk tworzy się poprzez 21 dni. Teraz chciałabym Ci przedstawić fantastyczny i genialnie prosty pomysł, który pozwala na ugruntowanie tej zmiany.

28 dni – ponieważ tyle razy musimy przedreptać jakąś ścieżkę w naszym umyśle, by zapisał się nowy „program”. I o tyle Cię proszę: cokolwiek chcesz zrobić, zmienić czy ulepszyć, zrób to tylko na 28 dni, lecz rób to Każdego dnia. Oczywiście wymaga to również mobilizacji i przełamania początkowego lenistwa, zauważ jednak, o ile prostsze to jest przy założeniu, iż po tych 28 dniach możesz wrócić do starego nawyku. Zmobilizuj się, sprawdź i patrz, co się stanie..
regularnie odkładamy różne decyzje na później, bo wydaje nam się, iż będziemy musieli się im poświęcić na bardzo długo. Dlatego zamiast demotywować się zakazami – nie przestawaj na stałe, tylko zacznij coś nowego na ten ‘moment próbny’ przy założeniu, iż później możesz powrócić do starego nawyku. Wtedy wszystkie ewentualne niedogodności wydadzą Ci się czasowe.
Ćwicz każdego dnia poprzez tylko 28 dni i później nie ćwicz więcej. Spaceruj albo jeździj na rowerze poprzez 28 dni, a później wróć w tym czasie przed telewizor. poprzez 28 dni jedz warzywa i owoce pięć razy na dzień, a później spróbuj wrócić do starych nawyków żywieniowych.

Co się właściwie stanie po tym czasie? W pierwszej kolejności zajdziesz na tyle daleko, iż bez sensu okaże się zawracać. Przełamiesz także kod w Twoim umyśle odpowiedzialny za wprowadzanie starego nawyku. I będziesz miała za sobą prawie miesiąc sukcesu, a to mobilizuje. Zauważysz także pierwsze konsekwencje tej zmiany, które okażą się bardzo pociągające..;)

Masz wątpliwości? To bardzo dobrze, gdyż można w coś wątpić i równocześnie zastanawiać się, jak bardzo korzystnie wpłynie to na Twoje życie, gdy postanowisz sprawdzić sama i przekonać się. ponieważ im więcej masz wątpliwości, tym bardziej będziesz zadowolona.
ponieważ już to iż czytasz ten tekst znaczy, iż jesteś kobietą zainteresowaną swoim rozwojem. I nie wiem, czy już w pełni uświadamiasz sobie, iż jeśli wykorzystasz to, co tu zostało napisane, to sprawi, iż całkiem szybko i bardzo łatwo - > ponieważ czym jest tak faktycznie 28 dni - rozpoczniesz w swoim życiu korzystną zmianę, pierwszą, później następną, aż dostaniesz precyzyjnie to, czego bardzo chcesz. Warunek jest jeden: sposób ta jest efektywna, jeśli naprawdę coś powtarzamy każdego dnia. Wybierz więc coś takiego, co wymaga systematyczności, o którą być może było Ci do chwili obecnej trudno.

Zanim jednak się zdecydujesz, zastanów się, czy jesteś w pełni na to gotowa, aby stać się precyzyjnie taką osobą, jaką marzyłaś. > ponieważ czy wiesz, iż wtedy nie będzie już na co marudzić i narzekać? I czy zdajesz sobie sprawę, iż za 28 dni pojawią się osoby, które będą Ci zazdrościć? ;)

To jak?
Do dzieła!

Jest jeszcze jedna bardzo istotna rzecz: jeśli masz zamierzenie coś zrobić, zrób to TERAZ.
Nie jutro, nie od poniedziałku, nie po wakacjach, ani nawet za tydzień. TERAZ jest idealny okres i pamiętaj, iż zawsze tak jest, kiedy coś nowego przychodzi Ci do głowy. > ponieważ ile pomysłów i planów przełożonych na później poszło w zapomnienie..?

Zacznij dziś i patrz, co się stanie