copa america 2007 co to jest
Definicja: europejskiego czasu rozpocznie się 42.Copa America-piłkarskie mistrzostwa ameryki.

Czy przydatne?

Co znaczy Copa America 2007

Słownik: Po 3 latach ponownie oczy całego piłkarskiego świata zostaną zwrócone na Amerykę Południową, gdzie dzisiaj w Wenezueli po południu a więc w nocy europejskiego czasu rozpocznie się 42.Copa America-piłkarskie mistrzostwa ameryki Polódniowej.
Definicja:

Obrońca tytułu jest Brazylia, która przed trzema laty w Peru, po nadzwyczajnie emocjonującym finale,pokonała po rzutach karnych Argentyne. Tym wspólnie również te 2 drużyny jak zawsze zaliczane są do grona faworytów tej imprezy.Brazylie po raz pierwszy na tak ważnej imprezie poprowadzi Carlos Dunga były kapitan reprezetacji i będzie to sprawdzian jego dotychczasowej pracy.-To ekipa doskonałych profesjonalistów. Są kompletnie skupieni na naszym celu - zwycięstwie. Mogli być w tym czasie na wakacjach, lecz wybrali reprezentację. Nie narzekają na zgrupowanie, podróiż, czy konieczność rozmów z mediami - powiedział Dunga, a wielu obserwatorów oceniło to jako krytykę nieobecnych.Głodna sukcesu w Copa jest również Argentyna, która nie wygrała od 14 lat. Takie nazwiska jak Messi- wschodzaca gwiazda, Bracy, porównywany do legendarnego Diego Maradony czy Riquelme, który w finale Copa Libertadores poprowadził Boce do zwycięstwa pozwalają realnie myśleć o sukcesie.- Jesteśmy faworytami turnieju. Musimy to jednak udowodnić na boisku. Od dawna nic nie wygraliśmy, więc tj. naszym jedynym celem. Na szczęście wróciłem do zdrowia i będę mógł pomóc drużynie - ocenił AyalaW rozgrywkach uczestniczyć bedzie 12 drużyn, w tym 2 z Ameryki Środkowej-Meksyk i USA.W niedzielę obie drużyny zmierzyły się w finale Gold Cup, w którym USA wygrały 2:1.
Rywalizacja toczy się w 3 ekipach, w których będą po 4 reprezentacje. Najciekawiej zapowiada się napawno ekipa, B gdzie pogromcy Orłów Janasa-Ekwador bedą musieli powstrzymać mazdzącą siłę Brazylii i Meksyku a również zmierzyć się nieobliczalnym Chile.
Pozostałe ekipy to:Urugwaj, Peru, Wenezuela, Boliwia ( ekipa A), Argentyna, Paragwaj, Kolumbia i USA (( ekipa C).To nie Europa..Chociaż poziom gry i emocje, jakich dostarczają mecze Copa America można spokojnie stawiać na równi z tym, co ma miejsce w czasie turnieju Euro jednak rozgrywali te traktowane są poprzez zawodników o sporo mniej poważnie. W Europie raczej nikomu nie przyjdzie na myśl tak aby odmówić gry w reprezentacji a tu wystarczy spojrzeć na Brazylie, która jest najwspanialszym odpowiednikiem ze ogromne gwiazdy nie chętnie uczestniczą w o mistrzostwo swojego kontynentu.Chcemy wakacji!!Najczęściej zawodnicy tłumacza się przemęczeniem morderczy sezon w europie sprawia, ;iż jedyna rzeczą, które pragną zawodnicy są wakacje i chociaż chwila odpoczynku. Reprezentacja Brazylii pojechała do Wenezueli bez największych asów – Ronaldinho, Kaki, Adriano (zdobywcy tytułu króla strzelców w poprzedniej edycji), Juninho Pernambucano i Ronaldo, (którzy na dobre zrezygnowali z gry w kadrze).

natomiast Ronaldinho i Kaka w maju wysłali listy do brazylijskiej federacji z prośbą o zwolnienie z turnieju na skutek przemęczenia.Gorący południowy klimatEmocji możemy spodziewać się jednak nie tylko na boisku jak wiemy Ameryka południowa to bardzo specyficzne miejsce, bardzo regularnie dochodzi tu do zamieszek.Ostatnio kilka tygodni temu miały one miejsce właśnie w Wenezueli. Przez wzgląd na tym zaplanowane na 10 lipca spotkanie półfinałowe przeniesiono z Caracas do Maracaibo. W stolicy odbędzie się jedynie mecz o trzecie miejsce.Mistrzostwa czas zacznąć


Juz dzisiaj pierwsze mecze:


(( ekipa A Merida Urugwaj -:- Peru (godz. 0:05)
>(( ekipa A San Cristobal Wenezuela -:- Boliwia (godz. 2:50)


Niestety mecze nie beda transmitowane poprzez TVP,pozostaje tylko SPORTKLUB lub transmisje w internecie.