zbiory tarnowskich znowu razem co to jest
Definicja: Biblioteki Narodowej na Polu Mokotowskim słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Zbiory Tarnowskich znowu razem

Słownik: Wystawę jednej z najcenniejszych polskich kolekcji rodowych – Tarnowskich z Dzikowa –zwiedzać będzie można od 18 sierpnia w Gmachu Kluczowym Biblioteki Narodowej na Polu Mokotowskim.
Definicja: Wystawa „Ex Collectione Dzikoviana” w nowoczesny sposób prezentuje gromadzone poprzez wieki zbiory malarstwa, rzeźby, bezcennych rękopisów, starych druków i fotografii - uzupełnione licznymi multimedialnymi prezentacjami i instalacjami film, w tworzącej nadzwyczajny klimat rozbudowanej, ekspresyjnej scenografii.

Rozproszone po II wojnie światowej bezcenne zbiory rodu Tarnowskich z Dzikowa, po raz pierwszy od 60 lat pokazane będą wspólnie na wystawie, która otwarta zostanie dla zwiedzających w poniedziałek, 18 sierpnia, w Bibliotece Narodowej. W to niecodzienne wydarzenie zaangażowano sporo środków materialnych, wiedzy, a również talentu twórców wystawy. Dlatego powstała nowoczesna, multimedialna ekspozycja z bardzo cennymi eksponatami, profesjonalnym katalogiem, efektowną, scenografią uzupełnioną specjalnym oświetleniem i dźwiękiem i z multimedialnymi prezentacjami, zastępującymi podpisy i opisy przedmiotów. Dopełnieniem wystawy są trzy wielkoformatowe instalacje film, prezentujące ród Tarnowskich, włoską podróż małżeństwa Jana Feliksa i Walerii Tarnowskich i utraty kolekcji.


Kurator wystawy:
Jacek Paulinek
Koncepcja scenograficzna i multimedia:
Maciej Tarkowski


„Ex Collectione Dzikoviana” – Zbiory hrabiów Tarnowskich z Dzikowa
Gmach Główny Biblioteki Narodowej na Polu Mokotowskim, al. Niepodległości 213
Otwarta dla zwiedzających w dniach 18 sierpnia – 11 października
od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, w soboty 10-15. Wstęp wolny.

Wystawa dofinansowana ze środków MKiDN, program „Dziedzictwo kulturowe”.


Mecenasi wystawy:
Generali Ubezpieczenia
A.Blikle
Patronat Prasowy:
Program 2 Polskiego Radia