skra bełchatów pucharze polski co to jest
Definicja: Druga część podsumowania sezonu w wykonaniu Skry Bełchatów. Tym razem sezon 2007/2008 w.

Czy przydatne?

Co znaczy Skra Bełchatów w Pucharze Polski

Słownik: Druga część podsumowania sezonu w wykonaniu Skry Bełchatów. Tym razem sezon 2007/2008 w Pucharze Polski.
Definicja:

w czasie tegorocznej edycji Pucharu Polski siatkarzy Skra Bełchatów nie osiągnęła wyznaczonego celu. Na ich drodze stanął Jastrzębski Węgiel i po niesamowitym spotkaniu to drużyna ze Śląska cieszyła się z gry w finale. Skra wyjechała z Poznania pokonana, bez pucharu.

Skra własną grę w Pucharze Polski zaczęła od spotkania z Kędzierzynem-Koźle. Rywal jedynie w pierwszym secie potrafił przeciwstawić się Mistrzom Polski, w pozostałych partiach własną wyższość pokazała Skra.

Skra Bełchatów - ZAK SA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (29:27, 25:17, 25:22)W półfinale bełchatowianie natknęli się na opór Jastrzębskiego Węgila. I jak się okazało opór nie do przejścia. W pierwszych dwóch setach Jastrzębie wręcz rozgromiło rywala i pokazało, iż Skrę można zgasić. Później jednak role się odmieniły i to bełchatowianie łatwo ograli Jastrzębie i doprowadzili do tie-break’a. Wydawało się, iż jastrzębianie już nie podniosą się po takim ciosie. Pierwszy pkt. zdobył Piotr Gruszka, a po chwili Skra prowadziła 4:2. Poprzez przewarzająca część seta gra była wyrównana, dopiero po bloku na Danielu Plińskim Skra traciła dwa punkty do rywala. Utrata wzrosła do trzech pkt.ów i nawet as serwisowy Wlazłego nie pomógł w wygraniu. Jastrzębianie pewnie zakończyli seta 15:12 i cały mecz 3:2.

Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (19:25, 15:25, 25:17, 25:20, 12:15)Skra w tym sezonie miała trzy fundamentalne cele – Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i jak idealne zaprezentowanie się w Lidze Mistrzów, w szczególności, iż finał odbył się w Łodzi. Mówiąc o wzlotach i upadkach, Puchar Polski był jedynym „upadkiem” Skry w sezonie 2007/2008. Był to kiepski prezent dla Piotra Gruszki, który w momencie turnieju obchodził urodziny. Bełchatowianie mieli wyjechać z Poznania ze złotem, a musieli przełknąć gorycz porażki. Puchar Polski był niewątpliwie największą niespodzianką. Niektórzy kibice cieszyli się, iż nareszcie ktoś zdołał zwalczyć Skrę i „namieszał” w klasyfikacji końcowej. W tamtym czasie Skra z pewnością nie błyszczała i każdy obawiał się jak zaprezentują się w Lidze Mistrzów. Puchar Polski był zarazem także niezłą prognozą dla triumfatora turnieju – AZS-u Częstochowa. Drużyna rozegrała świetne zawody i jak się później okazało, to właśnie ten zespół zmierzył się w finale Mistrzostw Polski ze Skrą, lecz o Polskiej Lidze Siatkówki – już wkrótce w części trzeciej podsumowania sezonu w wykonaniu Bełchatowa.


patrz także:
Skra Bełchatów w Lidze Mistrzów 2007/2008