rozrządu fazy zmienne co to jest
Definicja Zmienne Fazy Rozrządu. Co oznaczy zamknięcia zaworów w zależności od obciążenia jednostki.

Czy przydatne?

Jak działa Rozrządu Fazy Zmienne

Definicja Zmienne Fazy Rozrządu: Nazwa mechanizmów, których zadaniem jest przestawianie faz rozrządu, czyli momentów otwarcia albo zamknięcia zaworów w zależności od obciążenia jednostki napędowej i jej prędkości obrotowej. To jest jedna z najskuteczniejszych metod powiększenia osiągów bez doładowania, a z zachowaniem ekonomiki zużycia paliwa. Przykładowo silnik YTEC Hondy o pojemności skokowej 1,6 l rozwija moc max. 160 KM, tymczasem w wersji z konwencjonalnym rozrządem ma moc 125 KM. Jednak silniki te różnią się nie tylko mocą, lecz i charakterystyką pracy. Jednostka ze zmiennymi etapami rozrządu jest przygotowana do pracy z wyższymi obrotami, lecz i w niskim zakresie obrotów zachowa elastyczność

Inne definicje jak Zmienne Fazy Rozrządu na Z.

Definicja Zlev:
Co to jest Emission Yehicle (pojazd o zerowej emisji [substancji trujących]), rozwinięcie LEV. Nie istnieją pojazdy w pełni spełniające obowiązki tej ustawy, ponieważ pod uwagę bierze się nie tylko spaliny zmienne fazy rozrządu co to jest.
Definicja Żarówka:
Co to jest lampach i reflektorach. Klasyczna żarówka złożona jest ze złącza elektrycznego, próżniowej bańki szklanej i żarnika (węglowego albo wanadowego). Tego typu żarówki są służące do lamp sygnalizacyjnych zmienne fazy rozrządu definicja.
Definicja Zapłon:
Co to jest benzynowym jednoznaczny z przeskoczeniem iskry pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej w środowisku mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania. Prądu o napięciu 15-25 tyś. V dostarcza układ zmienne fazy rozrządu co znaczy.
Definicja Zwrotnica:
Co to jest Obiekt układu kierowniczego umożliwiający skręcanie koła zmienne fazy rozrządu słownik.
Definicja Zbieżność:
Co to jest układu jezdnego samochodu. Ustala ustawienie kół w relacji do osi wzdłużnej pojazdu. W autach z napędem na koła przednie najczęściej są one ustawiane rozbieżnie (w czasie przenoszenia napędu mają zmienne fazy rozrządu znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: