co to jest
Definicja Vtg. Co oznaczy Nie to jest ustalenie ścisłe, gdyż chodzi o zmienne ustawienie łopatek.

Czy przydatne?

Jak działa Vtg

Do czego Vtg: Z niemieckiego Yariable Turbinengeometrie (zmienna geometria turbiny) w układach turbodoładowania. Nie to jest ustalenie ścisłe, gdyż chodzi o zmienne ustawienie łopatek kierownicy turbiny. Kierownica turbiny to wieniec łopatek, który nakierowuje spaliny na łopatki wirnika turbiny. Przy niskiej prędkości przelotowej strumienia spalin łopatki kierownicy ustawiają się prostopadle do łopatek wirnika turbiny (na turbinę kierowane są wszystkie spaliny). Przy wzroście prędkości spalin siłownik przestawia łopatki kierownicy bardziej płasko, umożliwiając części spalin niemal swobodny przepływ. Dzięki takiej konstrukcji już najsłabszy przepływ spalin skutkuje efektywne napędzanie turbiny, a tym samym skuteczne doładowanie już na niskich obrotach. Po podobne rozwiązanie (pozwalające wyeliminować także zawór upustowy turbosprężarki) sięgnęli niemal wszyscy producenci, aczkolwiek nie zawsze nazywa się ono YTG - na przykład Volvo stosuje ustalenie YNT

Jak działa Vtg nie działa V.

Co znaczy Vsc:
Porównanie Z angielskiego Yehicle Stability Control (kontrola stabilności pojazdu), nazwa mechanizmu ESP stosowanego w Toyocie vtg co znaczy.
Krzyżówka Van:
Dlaczego obejmująca duże pojazdy o nadwoziu jednobryłowym. Kategoria powstała w latach 70. w stanach zjednoczonych ameryki, gdzie na bazie aut dostawczych zaczęto tworzyć przestronne samochody osobowe. W vtg krzyżówka.
Co to jest Vario Xenon:
Jak lepiej pojedynczy, ksenonowy, czołowy reflektor zdolny do zmiany i dostosowywania strumienia wytwarzanego światła do warunków pogodowych i drogowych. Obejmuje doświetlanie miejskie, szosowe, autostradowe vtg co to jest.
Słownik Vdc:
Kiedy Z angielskiego Yehicle Dynamics Control (kontrola dynamiki pojazdu), nazwa mechanizmu ESP stosowanego w Alfie Romeo vtg słownik.
Czym jest Variomatic:
Od czego zależy zobacz CVT vtg czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: