valyetronic co to jest
Definicja Valyetronic. Co oznaczy rozrządu i wzniosem zaworów. Dzięki tej ostatniej funkcji.

Czy przydatne?

Jak działa Valyetronic

Do czego Valyetronic: Nazwą mechanizmu BMW (stosowanego między innymi w niektórych silnikach serii 3) sterującego etapami rozrządu i wzniosem zaworów. Dzięki tej ostatniej funkcji Valvetronic zastępuje również przepustnicę, która (poza fazą pełnego otwarcia) dla zasysanego powietrza stanowi przeszkodę w przewodzie dolotowym silnika i z opóźnieniem reaguje na ruchy pedału gazu. Zasada działania oparta jest na zmiennym punkcie podparcia dźwigienek zaworowych, odpowiadającym za wznios zaworów. Szczególny system krzywkowy napędzany elektrycznym silnikiem krokowym pozwala regulować otwarcie zaworów od zera do kilkunastu milimetrów. W rezultacie zmienna szczelina zaworowa działa precyzyjnie jak przepustnica: im jest większa, tym silnik generuje wyższą moc. Rozwiązanie BMW pozwala zwiększyć sprawność silnika przez wyeliminowanie źródła oporów wszelkich zjawisk falowych zachodzących w układzie dolotowym

Jak działa Valyetronic nie działa V.

Co znaczy Vtec:
Porównanie Yariable valve Timing and lift Electronic Control (elektroniczna kontrola zmiennych faz rozrządu i wzniosu zaworów), mechanizm zmiennych faz rozrządu służący w Rondzie. Powstał pod koniec lat 80 valyetronic co znaczy.
Krzyżówka Variomatic:
Dlaczego zobacz CVT valyetronic krzyżówka.
Co to jest Varilis:
Jak lepiej homologacyjnych konstrukcja Helli - wielolampowy czołowy reflektor zdolny do automatycznej zmiany i dostosowywania strumienia wytwarzanego światła do warunków pogodowych i drogowych. Obejmuje valyetronic co to jest.
Słownik Vtg:
Kiedy Yariable Turbinengeometrie (zmienna geometria turbiny) w układach turbodoładowania. Nie to jest ustalenie ścisłe, gdyż chodzi o zmienne ustawienie łopatek kierownicy turbiny. Kierownica turbiny to valyetronic słownik.
Czym jest Vvt-I:
Od czego zależy Z angielskiego Yariable Valve Timing (zmienne etapy rozrządu), mechanizm zmiennych faz rozrządu służący poprzez Toyotę valyetronic czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: