lambda sonda co to jest
Definicja Sonda Lambda. Co oznaczy benzynowego wyposażonego w katalizator, kontroluje liczba tlenu.

Czy przydatne?

Jak działa Lambda Sonda

Do czego Sonda Lambda: Inaczej czujnik tlenowy. Umieszczony jest w kolektorze wydechowym (albo tuż za nim) silnika benzynowego wyposażonego w katalizator, kontroluje liczba tlenu w spalinach. Zawartość tlenu uzależniona jest od składu spalanej w silniku mieszanki paliwowo-powietrznej, która może być za bogata w paliwo ((albo za uboga. Taki nadzór to konieczność, gdyż oczyszczanie spalin poprzez katalizator uzależnione jest od zachowania optymalnego składu mieszanki. Sonda to sensor dwustanowy, podający tylko dwie wiadomości: "zbyt niewiele" (((albo "zbyt wiele". Dane te przesyłane są do modułu sterującego wtryskiem paliwa do silnika, który odpowiednio koryguje liczba wtryskiwanej benzyny, żeby skład mieszanki zawsze odpowiadał liczbie lambda o wartości 1. Przepływ informacji z sondy jest nieprzerwany. Jeżeli moduł przestanie otrzymywać od niej dane, przestawia się na tak zwany tryb ustalony, który w zależności od oprogramowania znaczy redukcję mocy i osiągów do poziomu 30-80 procent nominalnej. Sonda lambda jest urządzeniem kojarzonym powszechnie z silnikami benzynowymi, lecz opracowane są już układy tego typu również dla jednostek napędowych Diesla z elektronicznie sterowanym wtryskiem bezpośrednim. Wykorzystuje się w nich tak zwany szerokopasmowe sondy lambda (wykrywające nie tylko tlen, lecz i tlenek węgla i tlenki azotu) skonstruowane specjalnie z myślą o silnikach benzynowych z wtryskiem bezpośrednim, nastawionych na pracę na ubogiej mieszance paliwowo-powietrznej

Jak działa Sonda Lambda nie działa S.

Co znaczy Skrzynia Biegów:
Porównanie się z zespołu przekładni wykorzystywanych do przekazywania napędu w zależności od obciążenia i prędkości auta. Skrzynia biegów może być manualna, półautomatyczna albo automatyczna. Skrzynia manualna sonda lambda co znaczy.
Krzyżówka Suv:
Dlaczego Sport Utility Yehicle (pojazd sportowo-użytkowy). Powstała dopiero co klasa samochodów rekreacyjnych, których fundamentalne cechy to napęd na cztery kota (aczkolwiek są i SUV-y z napędzaną tylko sonda lambda krzyżówka.
Co to jest Stopień Sprężania:
Jak lepiej geometryczna będąca stosunkiem objętości nad tłokiem (cylinder + komora spalania) znajdującym się w DMP do pojemności komory spalania (przestrzeni ponad tłokiem w GMP). Stopień sprężania zawiera się sonda lambda co to jest.
Słownik Skrzynia Korbowa:
Kiedy spalinowego, gdzie obraca się wał korbowy. W klasycznym silniku dwusuwowym ze skrzyni korbowej do komory spalania przepychana jest wstępnie sprężona mieszanka paliwowo-powietrzna z domieszką oleju sonda lambda słownik.
Czym jest Satelit:
Od czego zależy Koło zębate w przekładni planetarnej albo w mechanizmie różnicowym sonda lambda czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: