rozrząd co to jest
Definicja Rozrząd. Co oznaczy dwusuwach to rzadkość). Bardzo dokładny i jeden z najważniejszych.

Czy przydatne?

Jak działa Rozrząd

Definicja Rozrząd: Układ wykorzystywany do sterowania otwieraniem i zamykaniem zaworów w silniku czterosuwowym (w dwusuwach to rzadkość). Bardzo dokładny i jeden z najważniejszych systemów w silniku. Napęd od wału korbowego przenoszony jest do watka rozrządu zazwyczaj dzięki paska albo łańcucha, lecz są także rozrządy napędzane tylko kołami zębatymi. Zawory otwierają się i zamykają w określonym momencie. Jeżeli te funkcje nie będą zsynchronizowane, silnik lub w ogóle nie zapali, lub będzie pracował niepoprawnie, może także dojść do poważnego jego uszkodzenia. Stosunkowo postępów techniki coraz częściej sięga się po rozwiązania, które w pewnych granicach pozwalają na zmianę faz rozrządu, tj. przesunięcie momentu otwarcia, zamknięcia zaworu, a czasami nawet zmianę wzniosu. Służą temu coraz popularniejsze elektronicznie sterowane urządzenia wewnątrz głowic albo przy krzywkach wałków. Rozwiązania takie (na przykład VTEC w Hondzie czy YarioCam Plus w Porsche) zwiększają sprawność silnika i jego umiejętności do pracy na wysokich obrotach, a w pierwszej kolejności podnoszą jego osiągi bez doładowania

Inne definicje jak Rozrząd na R.

Definicja Reduktor:
Co to jest zobacz skrzynia redukcyjna rozrząd co to jest.
Definicja Recykling:
Co to jest materiałów użytych do wyprodukowania samochodu. W czasie złomowania auta dokonywany jest podział na przedmioty metalowe (z rozbiciem na poszczególne metale), szkło, gumę i tworzywa sztuczne, które po rozrząd definicja.
Definicja Roots:
Co to jest 1866 poprzez braci Roots pompa, stosowana dziś jako mechanizm doładowania silnika spalinowego. To jest kompresor dwuwirnikowy, szeroko służący w XIX w. w urządzeniach nawadniających jako pompa rozrząd co znaczy.
Definicja Rama Podwoziowa:
Co to jest do którego montowane są wszystkie przedmioty układów napędowego i jezdnego i na który nakładane jest nadwozie. W autach osobowych obiekt już niewystępujący, tylko pojazdy terenowe (wyłącznie te w rozrząd słownik.
Definicja Recyrkulacja Spalin:
Co to jest zobacz EGR rozrząd znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: