cykl millera co to jest
Definicja Millera Cykl. Co oznaczy pozostaje otwarty jeszcze długo po przekroczeniu poprzez tłok.

Czy przydatne?

Jak działa Cykl Millera

Definicja Millera Cykl: Inaczej "obieg Millera", specyficzny cykl pracy silnika czterosuwowego. W cyklu tym zawór ssący pozostaje otwarty jeszcze długo po przekroczeniu poprzez tłok DMP. Dlatego część zassanego ładunku wraca z powrotem do kanału dolotowego, a mechanizm sprężania wymaga od silnika mniejszej pracy. W rezultacie stopień sprężania jest mniejszy niż stopień rozprężania po zapłonie. Obrazowo rzecz ujmując, tłok spręża ładunek jak w silniku o mniejszej pojemności, a rozprężanie (suw pracy) dzieje się jak w silniku wiele większym, potężniejszym. Dłuższe otwarcie zaworu uzyskuje się poprzez specjalne ukształtowanie krzywki wałka rozrządu. W samochodach osobowych cykl Millera stosowała Mazda, lecz zalety tak pracującej jednostki napędowej okazały się raczej teoretyczne. Gdyż w układzie dolotowym, do którego cofa się część zasysanego powietrza, nie ma koniecznego w silnikach benzynowych podciśnienia, w tych motorach trzeba wykorzystać doładowanie mechaniczne. By zwiększyć sprawność silników tego typu, Mazda stosowała również zmienne etapy rozrządu, dzięki czemu w zależności od obciążenia jednostki napędowej pracowała ona lub w cyklu Millera, lub w normalnym cyklu czterosuwowym

Inne definicje jak Millera Cykl na M.

Definicja Moment Obrotowy:
Co to jest siły powstającej wskutek pracy wykonywanej poprzez tłok w cylindrze na ramię w formie wykorbienia wału korbowego. Gdyż wykorbienie wału ma stałą wartość, max. okres obrotowy występuje, gdy na tłok millera cykl co to jest.
Definicja Msr:
Co to jest Motorschubkraftregelung (klasyfikacja siły uciągu silnika), elektroniczny mechanizm przeciwdziałający blokowaniu kół w czasie hamowania silnikiem albo po redukcji biegu (Skoda, Alfa Romeo millera cykl definicja.
Definicja Multipleks:
Co to jest seryjnej produkcji poprzez Citroena w modelu Xsara Picasso układ elektryczny samochodu, gdzie zamiast setek metrów okablowania zastosowano cyfrowy przesył danych (jak w komputerze), obejmujący millera cykl co znaczy.
Definicja Moc Silnika:
Co to jest poprzez tłok w cylindrze w jednostce czasu, czyli moc max. to największa robota, do wykonania której zdolny jest silnik w jednostce czasu. W układzie SI jednostką mocy jest wat (l W = l Nm/s millera cykl słownik.
Definicja Manetka:
Co to jest zestawie inwalidzkim uchwyt, dzięki którego dłonią steruje się przyspieszaniem, ręczny gaz. W początkach motoryzacji, gdy pedał gazu nie istniał (były tylko hamulec i sprzęgło), w kierownicy millera cykl znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: