zębate koło co to jest
Definicja Koło Zębate. Co oznaczy zazębieniu z innymi kołami zębatymi. Relacja liczby zębów.

Czy przydatne?

Jak działa Zębate Koło

Definicja Koło Zębate: Koło wykorzystywane do przenoszenia ruchu obrotowego na inny wałek, a tym samym napędu dzięki zazębieniu z innymi kołami zębatymi. Relacja liczby zębów pomiędzy stykającymi się ze sobą kołami i tworzy przełożenie, dzięki któremu można ! uzyskać powiększenie albo pomniejszenie liczby l obrotów, a tym samym i zmianę momentu 1 obrotowego. Koła zębate mogą mieć uzębienie proste, jest to takie, gdzie zęby są prostopadłe do obwodu koła, albo ukośne. Uzębienie ukośne pozwala na dogodniejsze przeniesienie momentu obrotowego dlatego, iż w każdej chwili stykają się ze sobą przynajmniej trzy zęby. Koło zębate może być proste (powierzchnia uzębionego obwodu jest prostopadła do płaszczyzny koła) albo stożkowe - powierzchnia uzębiona umieszczona jest ukośnie wobec płaszczyzny koła. Koła zębate stożkowe stosuje się, by przenieść okres obrotowy pod kątem bez stosowania przegubu. W takim układzie napęd zdawany poprzez koło stożkowe musi być odbierany również poprzez koło stożkowe

Inne definicje jak Koło Zębate na K.

Definicja Komora Wstępna:
Co to jest wysokoprężnych z wtryskiem pośrednim komora połączona z komorą spalania. W rozwiązaniu takim paliwo wtryskiwane jest do komory wstępnej. Dochodzi w niej do wstępnego spalania jeszcze przed koło zębate co to jest.
Definicja Kąt Rampowy:
Co to jest pomiędzy płaszczyznami stycznymi do przedniego i tylnego koła a najniższym punktem podwozia znajdującym się między osiami auta. Wyznacza umiejętność do pokonania przeszkody bez zawieszenia się koło zębate definicja.
Definicja Katalizator:
Co to jest najpoprawniej) konwerter katalityczny - urządzenie montowane w układzie wydechowym samochodu, wykorzystywane do oczyszczania spalin z trujących substancji. Montowane jest zazwyczaj w miejsce koło zębate co znaczy.
Definicja Klimatyzacja:
Co to jest wnętrza auta. Są trzy rodzaje sterowania klimatyzacją: ręczny (włączenie klimatyzacji i nawiewu, ustawienie temperatury na minimum), automatyczny (ustawienie na wyświetlaczu żądanej temperatury) albo koło zębate słownik.
Definicja Kontrola Trakcji:
Co to jest Potoczne ustalenie układu ASR koło zębate znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: