dolotowy kanał co to jest
Definicja Kanał Dolotowy. Co oznaczy pośrednim benzyny kanałem tym dociera również mieszanka.

Czy przydatne?

Jak działa Dolotowy Kanał

Do czego Kanał Dolotowy: Przewód, którym do silnika doprowadzane jest powietrze. W silnikach gaźnikowych i z wtryskiem pośrednim benzyny kanałem tym dociera również mieszanka paliwowo-powietrzna. W początkach motoryzacji była to zwyczajnie rura dochodząca od gaźnika do silnika, dziś kanały dolotowe to wytwory najnowocześniejszych technik i technologii. Pomijając kwestię filtrowania powietrza z zanieczyszczeń i pomiaru masy zasysanego powietrza (przepływomierz), w kanale dolotowym instalowane są różne formy dodatkowego doładowania (turbodoładowanie, kompresor, Comprex i tym podobne). Lecz i same kanały dolotowe mogą wspomagać dostarczanie silnikowi większej ilości powietrza, niżby sam potrafił zassać. To jest tak zwany doładowanie dynamiczne. Odpowiednikiem takich zaawansowanych technik jest rozwiązanie, gdzie kanały dolotowe silnika mają zmienną długość (albo geometrię). Upraszczając: w konstrukcji tej kanały są zwinięte, a w ich wnętrzu znajdują się specjalne przepustnice, które mogą zmniejszyć długość drogi, jaką powietrze ma do pokonania w drodze od filtra powietrza do silnika. Funkcjonowanie: w czasie pracy na niskich obrotach silnik lepiej się napełnia, gdy kanały dolotowe są długie (powstaje wówczas fala stojąca, doładowująca dynamicznie). Na wysokich obrotach fala rezonansowa ma znacząco niniejszą długość, czyli powietrze powinno wpadać do silnika odpowiednio krótszą drogą

Jak działa Kanał Dolotowy nie działa K.

Co znaczy Kabriolet:
Porównanie samochodu z odkrytą kabiną pasażerską. Przed skutkami dachowania pasażerów chronią pałąki przeciwkapotażowe, które w nowoczesnych kabrioletach są ukryte i wysuwają się automatycznie, gdy tylko auto kanał dolotowy co znaczy.
Krzyżówka Kadłub:
Dlaczego zobacz blok kanał dolotowy krzyżówka.
Co to jest Komputer Pokładowy:
Jak lepiej urządzenie informacyjne w samochodzie, podające po wywołaniu dane na temat na przykład chwilowego albo średniego zużycia paliwa, dystansu pozostałego do przejechania na posiadanej ilości paliwa kanał dolotowy co to jest.
Słownik Kąt Zejścia:
Kiedy płaszczyzną styczną do tylnego koła i najdalej do tyłu wysuniętą najniższą częścią podwozia albo nadwozia a nawierzchnią jezdni. Wyznacza max. pochylenie przeszkody terenowej, z której auto może kanał dolotowy słownik.
Czym jest Kompresor:
Od czego zależy Mechaniczne urządzenie napędzane zewnętrznie strużące do ciśnieniowego przetłaczania czynnika gazowego. W samochodzie pełnić może funkcję na przykład doładowania silnika albo pompowania gazu kanał dolotowy czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: