co to jest
Definicja Cvt. Co oznaczy skrzynia biegów, gdzie o aktualnym przełożeniu decydują nie zespoły kół.

Czy przydatne?

Jak działa Cvt

Definicja Cvt: Z angielskiego Constantly Yariable Transmission (stało-zmienne przeniesienie napędu), bezstopniowa skrzynia biegów, gdzie o aktualnym przełożeniu decydują nie zespoły kół zębatych, ale stożkowe koła pasowe o zmiennej średnicy. Po raz pierwszy rozwiązanie to zastosowano w latach 60. w holenderskiej spółce DAF, później eksperymenty prowadzili Japończycy (Honda, Nissan). Aktualnie w formie odpowiadającej pierwowzorowi CVT służąca jest w jednośladach. W najnowszych konstrukcjach samochodowych (Audi, Fiat, Nissan) sterowanie zachowaniem kół stożkowych dzieje się elektronicznie, nie mniej jednak możliwe jest zaprogramowanie kilku (5-7) określonych przełożeń, działających automatycznie albo wybieranych poprzez kierowcę w trybie sekwencyjnym (1-2-3 i tym podobne). Służący kiedyś pasek zastąpiony został poprzez bezawaryjny łańcuszek

Inne definicje jak Cvt na C.

Definicja Ciśnienie Wtrysku:
Co to jest jakim do układu dolotowego, komory spalania, wstępnej albo wirowej dostarczane jest paliwo. W układach pośredniego wtrysku ciśnienie wynosi: w razie zasilania benzynowego od 0,8 do 4 barów, w cvt co to jest.
Definicja Coupe:
Co to jest rodzaj nadwozia samochodowego z czterema albo pięcioma miejscami siedzącymi, lecz tylko jedną parą drzwi. Gdyż z reguły tylne siedzenia są niepełnowymiarowe, nadwozie coupe regularnie bywa określane cvt definicja.
Definicja Cewka Zapłonowa:
Co to jest zapłonowego w samochodzie z silnikiem benzynowym, rodzaj transformatora, zapewniającego świecy zapłonowej wysokie napięcie (15-25 tyś. V), niezbędne do wytworzenia iskry, która zapali mieszankę cvt co znaczy.
Definicja Cylinder:
Co to jest silnika, gdzie porusza się tłok. Cylindry mogą być wykonane w bloku (mają ścianki z tego samego materiału, z jakiego wykonany jest blok, lecz mogą być pokryte odporniejszą warstwą, na przykład cvt słownik.
Definicja Cięgło Bowdena:
Co to jest elastycznego. W odróżnieniu do niego tu cięgło umieszczone jest w półelastycznym pancerzu (zamocowanym do przedmiotów nieruchomych, na przykład do karoserii czy ramy) zapewniającym nie tylko ochronę cvt znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: