szczelinowanie co to jest
Co to oznacza: rozwarcia istniejących albo powstawania nowych szczelin. Szczelinowanie opis. Co to.

Czy przydatne?

Co znaczy Szczelinowanie

Definicja: zabieg techniczny opierający na wywołaniu w odwiercie wysokiego ciśnienia w celu spowodowania rozwarcia istniejących albo powstawania nowych szczelin. Szczelinowanie realizowane jest w celu powiększenia przypływu ropy albo gazu

Inne terminy, pojęcia jak Szczelinowanie na S.

Definicja Skały Osadowe:
Co to jest głównych typów skał (w okolicy skał magmowych i metamorficznych) budujących skorupę ziemską. Powstają poprzez nagromadzenie się materiału przynoszonego poprzez czynniki zewnętrzne (na przykład wodę szczelinowanie co znaczy.
Definicja Stratygrafia:
Co to jest porządkowanie utworów geologicznych pod względem ich położenia w profilach geologicznych, wieku względnego i wieku bezwzględnego i podział historii Ziemi na uniwersalne okresy tymczasowe szczelinowanie krzyżówka.
Definicja Struktura:
Co to jest forma ciała geologicznego, która jeżeli zawiera uszczelnienie może być pułapką dla węglowodorów szczelinowanie co to jest.
Definicja SWAP:
Co to jest polegająca na dostarczeniu poprzez sprzedającego określonej ilości ropy naftowej o określonych parametrach jakościowych do umówionego punktu i odebraniu poprzez niego tej samej ilości ropy naftowej o szczelinowanie słownik.
Definicja Skała:
Co to jest minerałów albo wielu osobników jednego minerału powstały wskutek procesu neutralnego geologicznego. zespół minerałów albo sporo ziaren tego samego minerału, powstałe w warunkach naturalnych. Z racji szczelinowanie czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: