stratygrafia co to jest
Co to oznacza: względnego i wieku bezwzględnego i podział historii Ziemi na uniwersalne okresy opis.

Czy przydatne?

Co znaczy Stratygrafia

Definicja: porządkowanie utworów geologicznych pod względem ich położenia w profilach geologicznych, wieku względnego i wieku bezwzględnego i podział historii Ziemi na uniwersalne okresy tymczasowe

Inne terminy, pojęcia jak Stratygrafia na S.

Definicja Szczelinowanie:
Co to jest opierający na wywołaniu w odwiercie wysokiego ciśnienia w celu spowodowania rozwarcia istniejących albo powstawania nowych szczelin. Szczelinowanie realizowane jest w celu powiększenia przypływu ropy stratygrafia co znaczy.
Definicja Skała Zbiornikowa:
Co to jest porowata albo szczelinowata skała, która w sprzyjających warunkach, tzn. przy obecności uszczelnienia i pułapki może być zbiornikiem dla węglowodorów stratygrafia krzyżówka.
Definicja Synklina:
Co to jest wklęsła część fałdu - w jądrze synkliny znajdują się warstwy najmłodsze, a na zewnątrz (na tak zwany skrzydłach) najstarsze stratygrafia co to jest.
Definicja Skała Macierzysta:
Co to jest skała, która zawierała znaczącą zawartość substancji organicznej, z której powstały węglowodory stratygrafia słownik.
Definicja Skały Osadowe:
Co to jest głównych typów skał (w okolicy skał magmowych i metamorficznych) budujących skorupę ziemską. Powstają poprzez nagromadzenie się materiału przynoszonego poprzez czynniki zewnętrzne (na przykład wodę stratygrafia czym jest.
  • Dodano:
  • Autor: