wiertnicza płuczka co to jest
Co to oznacza: chłodzenie świdra, utrzymywanie stabilności ścian odwiertu, wynoszenie zwiercin opis.

Czy przydatne?

Co znaczy Płuczka wiertnicza

Definicja: mieszanina wody z substancjami chemicznymi wypełniająca odwiert. Jej zadaniem jest smarowanie, chłodzenie świdra, utrzymywanie stabilności ścian odwiertu, wynoszenie zwiercin i zabezpieczanie przed niekontrolowanym dopływem ropy, gazu i wody do odwiertu

Inne terminy, pojęcia jak Wiertnicza Płuczka na P.

Definicja Perforacja:
Co to jest seria otworów wykonanych w rurach okładzinowych dzięki ładunków kumulacyjnych w celu umożliwienia przypływu do odwiertu ropy albo gazu płuczka wiertnicza co to jest.
Definicja Parametry Geologiczno-Złożowe Złoża Ropy:
Co to jest miąższość skuteczna, miąższość produktywna, porowatość skał zbiornikowych, przepuszczalność skał zbiornikowych, nasycenie gazem, ropą i wodą złożową płuczka wiertnicza definicja.
Definicja Porowatość Wtórna:
Co to jest porowatość powstała po osadzeniu skały, pomiędzy innymi wskutek mechanizmów rozpuszczania poprzez wodę płuczka wiertnicza co znaczy.
Definicja Pułapka Złożowa:
Co to jest struktura tektoniczna albo jej fragment, które na skutek swych właściwości i ogólnej sytuacji tektonicznej są predysponowane do nagromadzenia i przechowywania złożowych ilości ropy naftowej albo gazu płuczka wiertnicza słownik.
Definicja Przepuszczalność:
Co to jest umiejętność skały do przewodzenia cieczy. Przepuszczalność zależy nie tylko od porowatości, lecz także od kształtu porów i tego, czy są ze sobą połączone płuczka wiertnicza znaczenie.
  • Dodano:
  • Autor: