cena odwagi co to jest
Definicja: słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Jaka jest cena odwagi

Słownik: „Cena odwagi” to poruszająca podręcznik o miłości, poświęceniu i misji, która musi być kontynuowana, nawet, gdy umrze już nadzieja.
Definicja:

Świat poprzez pięć tygodni czekał w napięciu na informację o Danny Perlu, dziennikarzu „The Wall Street Jurnal”, który został uprowadzony w pakistańskim Karaczi. Aż nareszcie nadeszło nagranie, porażające swą autentycznością, przedstawiające egzekucję na nim dokonaną. Te pięć tygodni opisuje Mariane Pearl w „Cenie odwagi”.
podręcznik jest szczegółowym sprawozdaniem z porwania, desperackich prób ratowania i wydarzeń, które nastąpią później. Z zadziwiającą szczegółowością, wnikliwością i odwagą relacjonuje je żona Dannego – Mariane.
Dzięki niej krok po kroku oglądamy działania, jakie podejmuje pakistańska policja i amerykański wywiad. Nie można nie zgodzić się z autorką, iż wszystko, co robiły służby było w pełni profesjonalne i wyprzedzało terrorystyczne działania. – Można było zrobić coś więcej, można było działać szybciej – zdaje się mówić Mariane. Jednak nie znajdziemy w tej książce kobiety, która jest załamana i na wieść o śmierci męża poddaje się. Mariane jest inna – ona mówi wciąż i nieustanne o śmierci Dannego. Spotyka się z przywódcami USA, Francji głosząc potrzebę walki z terroryzmem. I nie wynika to z faktu, iż zabito właśnie jej męza.
„Cena odwagi” to opowieść o dziennikarzach, dla których ten zawód stał się sensem życia. W tym sensie była również miłość – mocna, nieprzemijająca i trwała. Oboje wędrowali po całym świecie, by z każdego zakątka relacjonować istotne dla świata wydarzenia i przekazać je tak, by wszyscy mogli zrozumieć.
Podobnie jest z „Ceną odwagi”. Mariane kontynuuje misję, której wspólnie z mężem byli wierni poprzez całe życie. W książce tej autorka powoli, choć mocno i dobitnie przytacza argumenty, które pozwalają zrozumieć, jak istotna jest walka z terroryzmem, Al.-kaidą i innymi organizacjami o takim charakterze. Mariane przytacza niezbite dowody na to, iż milczenie i bierność w tak poważnym problemie, jakim jest terroryzm może kosztować nas sporo – nie tylko życie jej męża – Dannego.
„Cena odwagi” to niesamowita >>podręcznik, w której miłość wystawiona jest na próbę. „Cena odwagi” pokazuje, jak silne mogą być więzi i ideały dwojga ludzi. „Cena odwagi” to nareszcie najważniejszy dokument udowadniający potrzebę walki z terroryzmem, który może kosztować sporo – każdego z nas.„Cena odwagi”


Mariane Pearl


Studio Emka


2007

  • Dodano:
  • Autor: