najszybciej dowiedzieć co to jest
Definicja: zwyczajnie od znajomych słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy Jak najszybciej dowiedzieć się o koncertach w okolicy?

Słownik: Ludzie regularnie bywają zaskoczeni sytuacją, gdzie o jakiejś imprezie dowiadują się po fakcie, najczęściej z wiszących jeszcze plakatów albo zwyczajnie od znajomych.
Definicja: Na szczęście teraz jest dla nich coś, co pozwoli uchronić się od tego typu niespodzianek. IWK.org.pl – to Inteligentna Wyszukiwarka Koncertów, a więc nowy serwis muzyczny na polskim rynku.

Witryna całkiem różni się od podobnych tematycznie serwisów. Na stronie głównej widać tytuł i formularz wyszukiwania, niczym na znanej wszystkim wyszukiwarce Google. Zapewnia to oczywiście przejrzystość obsługi i mówi od razu, do czego służy strona.

„Naszym założeniem było max. uproszczenie strony głównej tak, by pozwolić użytkownikowi od razu podjąć działania. Po wpisaniu adresu iwk.org.pl w pasku przeglądarki i naciśnięciu magicznego „enter”, kursor znajduje się już po chwili w polu wyszukiwania, co jest nadzwyczajnie istotne w czasach, kiedy wszyscy żyją w pośpiechu i nie mają ochoty na czasochłonne szukanie pożądanych informacji.”
Dawid Wydra, właściciel IWK.org.pl

Oczywiście prostota nie znaczy w tym przypadku niskiej funkcjonalności. Pod polem szybkiego wyszukiwania znajduje się formularz „precyzyjne szukanie”, który to udostępnia pełen zakres kryteriów – wykonawcę, miasto, styl, i tak dalej Lecz chyba najciekawsza w tym wszystkim jest funkcja „szukaj w rejonie”, która pozwala dołączać w wynikach wyszukiwania koncerty w pobliskich miejscowościach.

Strona ze szczegółami koncertu również udostępnia interesujące funkcje – sposobność komentowania i powiadamiania znajomych. Niekiedy, w okolicy pola „cena” można dostrzec odnośnik „kup bilety”, który prowadzi do strony umożliwiającej zakup biletów. Dzieje się to na stronie partnera internetowego IWK.org.pl, serwisu Eventim.pl, zajmującego się sprzedażą biletów na koncerty w całej Europie. Mamy również sposobność wyszukania pozostałych imprez w danym mieście i koncertów danego artysty przez jedno kliknięcie ze strony danego wydarzenia, co dodatkowo powiększa interaktywność serwisu.

„powstanie silnika wyszukiwarki nie stanowiło większego problemu. Z kolei dostosowanie go do potrzeb użytkowników było dla nas sporym wyzwaniem. Musieliśmy pomyśleć, jak ludzie będą konstruować zapytania i poruszać się po witrynie. Wg mnie serwisy, które nie biorą tego pod uwagę, popełniają poważny błąd. To, iż ja czegoś używam w pewien sposób nie znaczy, iż będą tak robić inni. Szczególnie istotne stało się to w razie obsługi „szybkiego wyszukiwania”. Musieliśmy wziąć pod uwagę, iż przykładowo nazwa zespołu może być wpisana na kilka różnych sposobów i każdy powinien dostarczać odbiorcy pożądanej informacji”
Michał Łaszczewski, programista

Dla tych, którzy lubią porównywać, serwis przygotował stronę z rankingami, na której można zobaczyć listę „w najwyższym stopniu koncertowych” wykonawców, miast i gatunków muzycznych. Oczywiście po kliknięciu w daną pozycję trafiamy na listę koncertów z nią związanych. Oprócz wymienionych funkcji, IWK.org.pl ma w planach wprowadzić następne, nie mniej interesujące. Więcej informacji można uzyskać, zapisując się do newslettera (formularz popularny na każdej podstronie), który dostarcza najświeższych informacji dotyczących zmian w serwisie i branży koncertowej w naszym państwie
  • Dodano:
  • Autor: