secret elementy których mało co to jest
Definicja: Dlaczego jednak LoA w wielu sytuacjach nie działa słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy The Secret - 2 elementy, o których mało kto wspomina

Słownik: Od czasu premiery filmu The Secret przedstawione w nim The Law of Attraction (Prawo Przyciągania - LoA) zdobyło niesamowitą popularność na świecie. Dlaczego jednak LoA w wielu sytuacjach nie działa?
Definicja:

Od czasu premiery filmu The Secret przedstawione w nim The Law of Attraction (Prawo Przyciągania - LoA) zdobyło niesamowitą popularność na świecie. Ludzie w Stanach Zjednoczonych wręcz oszaleli. Sporo osób, które wystąpiło w tym filmie, a w szczególności te, które wzięły później udział w "The Oprah Winfrey Show" i "The Larry King Live" zarobiło fortuny na tym temacie (potęga mediów!).dopiero co "The Secret" dotarł do Polski w formie przetłumaczonej książki Rhondy Byrne pod tym samym tytułem. To właśnie Rhonda wpadła na pomysł filmu i książki, i to dzięki niej spopularyzowano tak bardzo zasadę, o której pisano już najpierw 20-go wieku.Ja chciałbym dzisiaj napisać o 2 elementach LoA, o których w miarę rzadko się wspomina, a bez których zasada LoA nie zadziała.
Osobiście wierzę, iż bez względu na to, kim jesteś i jak do chwili obecnej wyglądało twoje życie, w każdej chwili możesz dokonać w nim zwrotu i zacząć tworzyć je wg swojego uznania. Sam dokonałem takiego dużego zwrotu. Nie było łatwo, lecz rezultaty, które przyszły z czasem (i ciągle przychodzą) absolutnie warte były podjęcia ryzyka, przezwyciężenia lęków i niepokojów, i całego trudu zmiany.W sporym skrócie, wg LoA nasze życie jest rezultatem tego, na czym świadomie skupiamy własną uwagę. lecz moim zdaniem sama wizualizacja, medytacja, wysiłek intelektualny i duchowy nie wystarczą. Nic nie dzieje samo. Nie ma tak faktycznie czarodziejskiej różdżki, która sama przeniesie nasze myśli w świat materii. Wszystko ma własna cenę.
Zacznij działać
Nasz umysł jest nadzwyczajnie potężną maszynerią wykorzystywaną do szukania rozwiązań, pod warunkiem, iż zadamy jej właściwe pytanie. Kiedy skupiamy naszą uwagę na tym, czego pragniemy, rozpoczyna się uruchamiać kilka mechanizmów:Po pierwsze nasz umysł rozpoczyna nam podsuwać pomysły rozwiązań, jak również działań, które możemy podjąć.Po drugie zaczynamy zauważać w zewnętrznym świecie zasoby, ludzi, miejsca, wiadomości, które będą nam przydatne.
Być może zdarzyło Ci się wejść kiedyś do księgarni i nagle twoją uwagę, nie wiedzieć czemu, przyciągnęła właśnie ta jedna jedyna podręcznik? I właśnie w niej znalazł(a)eś bardzo interesujące cię wiadomości?następnym procesem, który się uruchamia jest rosnąca motywacja. Jeśli w ramach skupiania naszej uwagi na tym, czego chcemy wyobrażamy sobie również, jak świetnie będziemy się czuli, kiedy to zrealizujemy - motywacja rośnie bardzo efektywnie.Czwartym komponentem, który uruchamia się w ramach skupiania uwagi jest przyrost naszych wewnętrznych 'jakości', naszych wewnętrznych zasobów, które wspierają nasze dążenia. Im bardziej skupiasz się na swoich pozytywnych dążeniach i im więcej wiążesz z nimi pozytywnych emocji, tym bardziej te jakości stają się częścią twojej osobowości. Wzrasta zaufanie do siebie, optymizm, samodyscyplina, poczucie wartości.lecz to wszystko nie stanie się tylko i wyłącznie przez manifestacje umysłu, przez powtarzanie magicznej mantry 'jestem człowiekiem sukcesu'. Potrzebne jest działanie. Tylko ono przyniesie rezultaty i doświadczenia, które nas wzmocnią. Tylko przez podjęcie działania możemy zastosować pomysły, które podsuwa nam umysł i tylko przez podjęcie działania możemy skorzystać z zasobów, które zaczynamy zauważać.


sporo osób zatrzymuje się na rozumieniu LoA w taki sposób, iż samo wizualizowanie, wyobrażanie sobie większej ilości pieniędzy, udanej miłości, świetnej pracy, "wysyłanie zapotrzebowania do wszechświata" spowoduje cudowne zmiany w ich życiu. Tak, > lecz pod warunkiem, iż pomożemy szczęściu i sięgniemy po to, co podsuwa nam wszechświat.Jack Canfield, jeden z w najwyższym stopniu znanych guru nt. LoA, zanim opublikował własną książkę "Chicken Soup for the Soul" (która później sprzedała się w nakładzie ponad 100 mlnów egzemplarzy) na początku odwiedził 140-stu wydawców. Nie 4, nie 14 -> 140 !.


Zatem wizualizuj, > lecz później działaj. Korzystaj z okazji i podejmuj ryzyko.
To, czego pragniesz musi stanowić wartość dla świata
Teraz kilka słów nt. 2-go elementu LoA, o którym rzadko się wspomina. To, na czym nam zależy, musi przynieść korzyść, wartość innym - nie tylko nam samym. Ta zamysł musi być szczera. Ponieważ tylko wtedy ma wielką moc uruchamiania pomocy całego wszechświata, którego jesteśmy częścią. Jeśli pragniesz pieniędzy, dostaniesz je tylko wtedy, jeżeli >na początku stworzysz wartość dla innych. > lecz to nie dotyczy tylko pieniędzy.Jak śpiewają The Beatles "the love you get is equal to the love you give". Czegokolwiek pragniesz, pożądasz - miłości, szacunku, uznania ... otrzymasz to tylko w takiej ilości, w jakiej sam(a) oferujesz to światu.Ktoś mógłby w tej chwili zapytać: a co powiesz o tych, którzy wygrali w totolotka? Well, odpowiedziałbym wtedy: a czy wiesz, co odbywa się później z większością osób, które wygrały duże kapitał? Otóż przewarzająca część z nich przepuszcza je bardzo szybko i wraca do stanu sprzed wygranej. Tylko niewielu jest stać na to, by z nich mądrze skorzystać. Nie martwmy się więc tak bardzo, iż nie gramy albo iż nie wygrywamy :-)Pozdrawiam SerdecznieRyszard Skarbek
Autor Bloga Tańcząc z Życiem