ciosów nożem co to jest
Definicja: Słupscy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju na 70-latku słownik.

Czy przydatne?

Co znaczy 8 ciosów nożem

Słownik: Słupscy policjanci zatrzymali sprawców brutalnego rozboju na 70-latku.
Definicja: Czterech młodych mężczyzn znęcało się nad staruszkiem, a chcąc mieć pewność, iż nie będzie świadków przestępstwa, próbowali go zabić zadając mu osiem ciosów nożem. Teraz grozi im 25 lat więzienia W zeszłym tygodniu, w czwartek 17 lipca, w jednej ze wsi pod Słupskiem doszło do brutalnego rozboju.

Tego wieczora do drzwi 70 letniego mieszkańca wsi zapukało czterech bardzo młodych mężczyzn. Pod pozorem wskazania drogi do pobliskiego Redzikowa, wyprowadzili na jezdnię życzliwego im gospodarza. Tam brutalnie go zaatakowali. Zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Leżącego na ziemi skrępowali taśmą klejącą, po czym zepchnęli do pobliskiego rowu.

Z kieszeni staruszka ukradli kluczyki do jego samochodu, po czym zaczęli okradać dom. Ukradli dokumenty, karty kredytowe i 500 zł. Następnie chcąc uciec próbowali uruchomić auto. Gdy im się to nie powiodło wrócili do pobitego mężczyzny i dusząc go wymusili żądane wiadomości.

Chcąc pozbyć się jedynego świadka jeden ze sprawców zadał mu osiem ciosów nożem. Bandyci sadząc, iż starszy pan nie żyje zepchnęli go do rowu, przykryli gałęziami, a następnie odjechali skradzioną renówką.Ranny mężczyzna po odzyskaniu przytomności zdołał zawiadomić pogotowie i Policję.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania bandytów i wczoraj namierzyli ich kryjówki. Błyskawiczna obława pozwoliła zatrzymać dwóch mężczyzn w jednej z altanek ogrodowych w Kusowie. Trzeciego zatrzymali w jego domu, a ostatni wpadł w jednej z miejscowości koło Kartuz, gdzie się ukrywał. Policjanci odzyskali praktycznie cały skradziony łup. Wszyscy przestępcy są mieszkańcami Kusowa, najmłodszy ma ukończone 15 lat. Dwóch następnych 16 i 19 lat, a najstarszy 24 lata.Zatrzymani sprawcy rozboju, w tym dwaj nieletni, odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa. Grozi im 25 lat pozbawienia wolności.

źródło KWP Gdańsk